هم اندیشی پیرامون اقتصاد مقاومتی
۰۲:۳۱ - جمعه ۱۳۹۲/۰۵/۱۸

هم اندیشی پیرامون اقتصاد مقاومتی

هدف ما عملیاتی کردن حماسه اقتصاد مقاومتی در منطقه مرکزی(شرق اصفهان) و حذف بروکراسی های اداری در چارچوب قانون است

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز از شرق اصفهان، جلسه ای با موضوع اقتصاد مقاومتی با حضور بخشدار بخش مرکزی، دهیاران، شورای بخش و فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) از توابع شرق اصفهان در محل بخشداری مرکزی تشکیل شد.

محمدی، بخشدار بخش مرکزی در این جلسه گفت: اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در جهت اقتصاد مقاومتی از مباحث مهم است که می بایست به آن توجه کافی داشته باشیم.
وی ادامه داد: با همکاری جهاد کشاورزی منطقه، می بایست تغییر کاربری مناسب جهت اشتغال های مقاومتی، نظیر پرورش قارچ و ایجاد استخرهای ماهی انجام گیرد.
محمدی افزود: در احداث دامداری های سنتی بحث بهداشت و محیط مناسب در ساخت طرح ها با همکاری جهاد کشاورزی در دست برنامه قرار داده می شود تا بتوان مشکل بهداشت این دامداری های سنتی در محیط روستایی را حل کرد.
وی تصریح کرد: دهیاران و بسیج محلات هر منطقه باید جهت راه اندازی کارگاه های کوچک و تبدیلی نظیر ( پرورش قارچ، تهیه کود، احداث استخر پرورش ماهی)همکاری های لازم را در جهت بالا بردن طرح های اقتصاد مقاومتی داشته باشند.
در ادامه جلسه  فرمانده ناحیه بسیج امام علی(ع) در رابطه با اقدامات انجام گرفته در بسیج سازندگی  مناطق شرق اصفهان مباحثی را بیان کرده و گزارش مختصردر مورد نوع طرح های صورت گرفته در هر منطقه  به صورت اشتغال های خانگی و پایگاهی با همکاری جهاد کشاورزی پرداخت.