7857
۱۴:۴۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۱۶

درهمایش انجمن صنفی

فضای اجتماعی از رسانه انتظار تغذیه فکر را دارند

مدیر خانه مطبوعات استان اصفهان گفت: امروزه فضای اجتماعی و انتظار عامه مردم از رسانه‌ها به سمتی رفته که تغذیه فکر را از مطبوعات انتظار دارند.

مدیر خانه مطبوعات استان اصفهان گفت: امروزه فضای اجتماعی و انتظار عامه مردم از رسانه‌ها به سمتی رفته که تغذیه فکر را از مطبوعات انتظار دارند.

به گزارش صاحب نیوز، شامگاه یکشنبه منصور گلناری درهمایش انجمن صنفی خبرنگاران اظهار داشت: تغذیه فکری به معنای انجام تحلیلهای قوی و صحیح درباره موضوعات و وقایع رخ داده در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

وی افزود: بر اساس ذائقه مخاطبان، می‌طلبد که خبرنگاران کمتر به خبر و گزارش خبری بپردازند و در فضای کنونی بیشتر همت و تلاش خود را صرف ارایه تحلیل‌های خبری در کنار پوشش اخبار کنند.

گلناری از مسئولان شهری اصفهان تقاضای تشکیل کارگروه تخصصی مطبوعات و اصحاب رسانه را در بطن شورای شهر خواست و ادامه داد: این کارگروه به منظور رسیدگی به مشکلات و سیاست‌گذاری‌های مطبوعات و رسانه‌های استان در دوره جدید شورای شهر باید فراهم شود.

وی ادامه داد: نیاز است در این کارگروه مباحثی از جمله آموزش خبرنگاران، ساماندهی اهالی رسانه و وضیت توزیع مطبوعات در اولیت کاری قرار گیرد.

وی از برگزاری دو جشنواره در نیمه دوم سال 92 از سوی خانه مطبوعات خبر داد و گفت: نخستین جشنواره تحت عنوان دومین جشنواره «مسئول پاسخگو» که نخستین دوره آن در سال 90 برگزار شده بود، برپا می‌شود.

گلناری در ادامه از برگزاری نخستین جشنواره با نام «خبرنگار پرسشگر» سخن گفت و ادامه داد: این جشنواره با هدف سوق دادن خبرنگاران به سمت اخذ مطالبات رهبری، نظام و مردم برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به بخشی از اقدامات خانه مطبوعات در راستای حمایت از خبرنگاران افزود: طی سال‌های گذشته زمینی به منظور تهیه مسکن خبرنگاران خریداری و سپس پس از چندین سال یک تعاونی مسکنی تشکیل شد که امر تهیه مسکن خبرنگاران را بر عهده بگیرد.

منبع: مهر