محمود معلمی
۱۵:۴۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۱۶

نشست مجمع نخبگان فرهنگی اجتماعی استان اصفهان

علی اصغر معلمی: انتخابات امسال نبرد انقلاب و استکبار در کشور بود

کارشناس سیاسی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران گفت: انتخابات امسال نبرد انقلاب و استکبار و دو جناح در کشور بود

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، علی اصغر معلمی در نشست مجمع نخبگان فرهنگی اجتماعی استان اصفهان بر اهمیت انتخابات امسال اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات سال جاری نتایج و اثرات خوبی برای نظام جمهوری اسلامی ایران داشت و حضور حماسی مردم که غیر قابل پیش بینی بود بسیار مهم است.

وی به ابعاد اهمیت و جایگاه انتخابات خردادماه امسال اشاره کرد و افزود: انتخابات امسال نبرد انقلاب و استکبار و دو جناح در کشور بود که در نبرد استکبار و انقلاب اسلامی پیروزی به ایران و شکست نسیب استکبار شد.

کارشناس سیاسی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دشمنان به دنبال تبدیل انتخابات به تهدید برای نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، تصریح کرد: شکست اتصال بین مردم و حکومت توسط دشمنان دنبال می شد اما انتخابات و حضور حداکثری مردم یک پیروزی راهبردی برای کشورمان و شکست سختی برای استکبار جهانی بود.

وی ادامه داد: حماسه سیاسی در فضای خوب و آرامی صورت گرفت و صیانت از آراء مردم به اثبات رسید و کسانی که به دنبال فتنه بودند به این موضوع اعتراف کردند و کاخ سفید نیز به وجود دموکراسی در ایران پس از انتخابات اعتراف کرد.

معلمی برگزاری انتخابات را در تقویت اتحاد و همدلی داخلی مهم خواند و تصریح کرد: نامزدهای انتخاباتی به قوانین و پیروزی یک نفر احترام گذاشتند و پیروزی را به رئیس جمهور منتخب تبریک گفته و این فضای آرام بسیار برای نظام مثمر ثمر بود.

وی در خصوص کابینه دولت نیز گفت: دولت در کمترین فرصت کابینه خود را معرفی نمود که با وجود سخنرانی ها و معرفی وزرا در مباحث خارجی مشکلی دیده نمی شود اما در خصوص مسائل اقتصادی دولت افرادی برنامه ریزی می کنند که از تکنوکرات ها هستند که در گذشته به دنبال کاهش وابستگی به نفت نبوده اند.

وی در خصوص مسائل فرهنگی دولت یازدهم نیز گفت: وضعیت فرهنگی دولت یازدهم مشخص نیست و امیدواریم که نفوذهای دولت اصلاحات برای مباحث فرهنگی وجود نداشته باشد.