keshavarz
۱۰:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۱۷

راضیه کشاورز

“ن والقلم و ما یسطرون”

هفدهمین روز مرداد از راه می رسد تا برخلاف روزهای سال که خبر را خبرنگار می آورد، این بار این خبر باشد که خبرنگار را با خود می آورد.

یادداشت اختصاصی صاحب نیوز ، “خبرنگار” هم او که عاشق حقیقت، دشمن تحریف و انحراف، دشمن لاپوشانی و پنهان کاری و هوادار مصلحت عمومی، تعهد اجتماعی و انسانی است.
روز خبرنگار فرصتی است که درباره این حرفه مقدس بیشتر بیاندیشیم و فراتر از روزمرگی ها به ارزیابی خویش بپردازیم.

“خبرنگار” همان دلسوزی است  که شب و روز ندارد، عصر ارتباطات به او نیاز وافر دارد و باید همواره در پی خبر باشد و با خبر!
می‌نویسد برای ساختن کشوری آباد و آزاد، برای ساختن بهترین‌ها برای ایران و ایرانی؛ اینان “خبرنگاران” همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه‌ای، مرهون تلاش‌های شبانه روزی آنهاست و روز خبرنگار، روزی است که گویی قلم، این مقدس‌ترین عامل سوگند آسمانی  بار دیگر به مظهر درخششی تبدیل شده که حکایت‌گر زندگی تابناک رهپویانی می‌شود که همواره با قلم پیوندی جاودانه بسته‌اند.

در روزگاری که از آن به عصر اطلاعات و فن آوری نام می برند، قطعا نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی حیاتی و انکار نشدنی دارد. در دنیای کنونی با وجود فن آوری های ارتباطیِ پیشرفته و متعدد در امر دست یابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف و با وجود درگیری هایی که به طور آشکار در بیشتر نقاط این کره خاکی فراگیر شده، کسب اطلاعات صحیح و قابل اطمینان، تنها از راه خبرنگارانی درست کار شدنی است  و  روز خبرنگار، سرود ماندن در  ورطه نوشتن، حکایت پابرجایی در دنیای کلمات و واژه‌ها  و عامل تابندگی دگرباره  اندیشه‌های انسانی است.

خبرنگاران همواره دغدغه رسیدگی به مشکلات و بحران‌های جامعه را دارند و قلم این قشر همواره برای رفع دغدغه‌های مردم به حرکت در می‌آید؛ اراده خبرنگار در هیچ زمانی برای چاره‌جویی به منظور رسیدگی به مشکلات و بحران‌های جامعه از دست نمی‌رود.

17 مرداد به یاد “محمود صارمی” خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که در سال 1377 در مزار شریف افغانستان توسط نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید، به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد.
یاد او و دیگر عزیزان از دست رفته مان در عرصه خبر اصفهان همچون مرحوم ابطحی ، مرحوم گلشنی و مرحوم نویین را همیشه در قلبمان زنده نگه خواهیم داشت.