images
۱۰:۵۱ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۱

در جلسه هفته گذشته

ساعت کاری واحد های صنفی خوانسار تغییر کرد !

در اقدامی عجیب و با هدف مراقبت از واحدهای صنفی در برابر سرقت، کمیسیون نظارت بر اصناف ساعات کار واحدهای صنفی خوانسار را محدود کرد.

به گزارش صاحب نیوزبه نقل از خوانسار نیوز، در جلسه هفته گذشته کمیسیون نظارت بر اصناف شهرستان خوانسار، به پیشنهاد فرماندهی انتظامی خوانسار به منظور حفظ امنیت و پیشگیری از سرقت در شهرستان، واحدهای طلافروشی خوانسار در روزهای عادی هفته صرفاً صبح ها از ساعت ۸/۳۰ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۲۱ مجاز به فعالیت بوده و سایر واحدهای صنفی نیز تنها  از ۸ صبح الی ۲۲ می توانند اقدام به بازگشایی واحدهای صنفی خود نمایند!

بر اساس مصوبه این کمیسون، واحدهای صنفی که مایل به فعالیت بیشتر تا یک بامداد می باشند ملزم به ارائه درخواست خود از طریق مجمع امور صنفی به فرماندهی انتظامی می باشد.

این مصوبه در حالی مورد تصویب قرار گرفته که سرقت خاصی در ساعات باز بودن واحدهای صنفی در شهرستان مشاهده نشده و برخی سرقتها از جمله سرقت هفته گذشته از یک مغازه باطریسازی در حین تعطیلی مغازه صورت گرفته است.

از سویی به نظر می رسد در شرایطی که در سال های اخیر برخی واحدهای صنفی خوانسار به منظور خدمات رسانی بهتر به شهروندان اقدام به بازنگه داشتن واحدهای خود در شبها نموده اند، این مصوبه صرفاً مشکلاتی را برای شهروندانی که نیاز به تهیه ملزومات مورد نیاز خود در شب دارند ایجاد خواهد نمود و بعید نیست شهروندان در صورت ضرورت در تهیه اقلام مورد نیاز در ساعات خارج از جدول زمانی فوق باید به شهرستانهای مجاور سفر کنند!

همچنین در مصوبه دیگر این کمیسیون  اداره ارشاد موطف به نظارت بر نامگذاری واحدهای صنفی و جلوگیری از انتخاب اسامی خلاف شئونات اسلامی در شهرستان شده است.