ostandaran
۱۱:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

کلیداستانداری اصفهان در دست کیست؟

قطار تحولات سیاسی و تغییرات مدیران کلان کشوری سرعت گرفته است و با مشخص شدن اعضای کابینه یازدهم، این تغییرات در سطح کشور نیز مشاهده خواهد شد.

با نگاهی گذار به لیست پیشنهادی رئیس جمهور، براساس اخباری که از پارلمان نشینان به گوش می رسد احتمال کسب رأی اعتماد توسط تعداد زیادی از وزرا وجود دارد و یکی از گزینه هایی که به دلیل قرابت بیشتر با جریان اصولگرایی قطعا ردای وزارت بر تن خواهد کرد، رحمانی فضلی، گزینه وزارت کشور می باشد.

اما جدای از فضای کشوری و رأی اعتماد به کابینه یازدهم، موضوع انتخاب مدیران استانی بسیار با اهمیت است و به همین دلیل هم هر روز اخبار جدید و بعضا ضد و نقیضی به گوش می رسد، در اصفهان نیز با توجه به تغییر رویکرد دولت، گزینه های مختلف و محتملی مطرح می‌شوند که شناخت سابقه، تخصص و مهمتر از همه ارتباطاتشان ، در پیش‌ بینی استاندار آینده موثر است. لذا در یک گزارش اجمالی با تکیه بر شنیده های موثق، گزینه های اصلی برای سکانداری استان اصفهان را معرفی کند.گفتنی است اسامی افرادی که در ادامه می آید، در مذاکرات و گفتگوهای مربوطه بین برخی مسئولین شهری ، استانی و دولتی به عنوان گزینه جدی برای استانداری اصفهان مطرح شده اند.

سید مرتضی سقائیان نژاد/دکترای تخصصی(PHD) در رشته مهندسی برق ازدانشگاه ایالتی کنتاکی/

saqaieiannezhad

با توجه به اینکه حجت الاسلام ناطق نوری یکی از مهمترین مشاوران رئیسجمهور است، گویا ساقئیان نژاد توسط ایشان به عنوان گزینه وزیر کشور پیشنهاد شده بود که نهایتا به جایی نرسید. نزدیکی شهردار فعلی اصفهان به ناطق نوری از یک طرف و قرابت سیاسی سقائیان با تفکرات وزیر پیشنهادی، پاسخ دادن به سوال “استاندار کیست” را راحت تر می کند.

سوابق:

ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان به مدت 8سال
ریاست دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان به مدت ۴ سال
شهردار اصفهان از سال ۱۳۸۲ (ادامه دارد)
مدیر مسئول روزنامه اصفهان زیبا
دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان

محمد مهدی اسماعیلی/دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تهران، دانش آموخته مدرسه شهید مطهری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران/

esmaieli

اسماعیلی 4سال سابقه حضور در معاونت سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان را دارد و به دلیل ارتباط خوبش با وزیرکشور پیشنهادی(رحمانی فضلی) از گزینه های محتمل استانداری اصفهان می‌باشد. شنیده های موثق از برقراری تماس هایی با وی برای قبول این مسئولیت حکایت دارد.

سوابق:

مدیر مرکز افکارسنجی صداوسیما
معاون مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری
معاون سیاسی – امنیتی فعلی استانداری اصفهان

محسن نیلی احمدآبادی/فوق لیسانس مدیریت/

با توجه به اینکه نیلی در زمانی که حجت الاسلام ناطق نوری وزارت کشور جمهوری اسلامی را بر عهده داشت، در کسوت استاندار اصفهانخدمت می کرده است و سابقه همکاری با وی را دارد از گزینه های محتمل استانداری محسوب می‌شود. شنیده شده که جلسات ناطق نوری با استانداران زمان وزارتش هنوز به صورت ماهیانه برگزار و ارتباط آنها حفظ شده است. با این حساب مشخص است که نقش ناطق نوری در انتخاب استانداری اصفهان پررنگ باشد. از نشر منش سیاسی، نیلی را شاید بتوان جزء طیفی دسته بندی کرد که اصطلاحا به اصولگرای اصلاح طلب مشهور است.

سوابق:

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان
-مخبر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان
رئیس کمیته محیط زیست و فضای سبز
استاندار اصفهان در دولت هاشمی فسنجانی

محمدعلی جوادی/لیسانس برق/

javadi92

از گزینه های اصلاح طلبان هستند که با توجه به رویکرد دولت فعلی احتمال حضور وی نیز در سمت استانداری وجود دارد. گفتنی است نظر اصلاح طلبان اصفهان بین جوادی، نیلی و سیف الهی در حال تغییرات بوده وطی هفته های گذشته نظرات مختلفی از سوی این جریان به دولت ارائه شده است.

سوابق:

– کارشناس جهاد کشاورزی اصفهان
– معاون اداری و مالی استانداری
– شهردار اصفهان به مدت 6سال

مهندس عبدالحسین سیف الهی نصرآبادی/مهندس معماری و شهرسازی/

seifollahi

اگرچه وی سابقه مدیریت چشم گیری در استان و شهر نداشته اما با توجه به خط فکری وسیاسیاش می تواند از گزینه های احتمالی استانداری باشد.

سوابق:

شهردار اصفهان در سال59(حدود 2ماه)
عضو ستاد انتخاباتی موسوی در سال88

 

منبع : رویش نیوز با کمی تلخیص و تصحیح