DSC00310
۱۱:۵۷ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس :

افکار وزیران پیشنهادی کابینه یازدهم با دکتر روحانی بسیار نزدیک است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : یکی از ویژگی های قابل توجه چهره های پیشنهادی به مجلس این است که اکثر این افراد از نظر فکری و رفتاری به دکتر روحانی نزدیک هستند و این منجر به هماهنگی در دولت خواهد شد.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، عوض حیدرپور در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما افزود : خوشبختانه رییس جمهور منتخب در همان مراسم تحلیف، وزیران پیشنهادی خود را معرفی کرد و به عقیده من این موضوع میتواند سرآغاز مناسبی برای فعالیت چهارساله دولت یازدهم باشد.

وی تصریح کرد: وزیران معرفی شده به مجلس دارای سابقه درخشانی در طول تاریخ انقلاب اسلامی و سابقه مناسب در امور اجرایی هستند و در طول انقلاب سابقه خوبی داشته و مدیریت خود را به اثبات رساندهاند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از اظهارنظرها مبنی بر احتمال رای نیاوردن برخی از گزینه های معرفی شده، اظهار داشت: بر خلاف این اظهار نظرها ، من احساس می کنم که وزرای پیشنهادی به صورت یکپارچه، رای اعتماد لازم را از مجلس خواهند گرفت.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که هم اکنون به واسطه شرایط خاص ایران در مجامع بین المللی وضعیت وزارت امور خارجه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: خوشبختانه دکتر روحانی گزینه مناسبی را برای این وزارتخانه به مجلس معرفی کرده چرا که ایشان از ویژگی های برتری برخوردار است از جمله این که در روزگاری که آمریکایی ها دشمنی خود با ایران را به اوج خود رسانده بودند، وی به صورت جدی از آرمان های انقلاب در نیویورک دفاع کرد به گونه ای که منجر به اخراج وی از دانشگاه شد.

وی همچنین معرفی بیژن نامدار زنگنه با بیشترین سابقه وزارت در جمهوری اسلامی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت تدبیر و امید برای وزارت نفت را بسیار هوشمندانه دانست و اظهار داشت: مشخص‌ترین وجهه ایشان، مبارزه با فساد بود، آن هم در شرایطی که فساد در نفت قبل و بعد از وزارت زنگنه پدیده‌ای غیرقابل مهار تلقی می‌شد.

حیدرپور با اشاره به اینکه همیشه عده‌ای هستند که اصرار به افراط دارند و بدون در نظر گرفتن منافع ملی و فقط با نگاه سیاسی و حزبی رفتار می‌کنند، تاکید کرد: کشور ما در هشت سال گذشته از این موضوع هزینه‌های غیرقابل جبرانی را متحمل شده و به همین دلیل واقعا جای تعجب دارد که چرا عده‌ای از شرایط موجود عبرت نمی‌گیرند.
وی تصریح کرد: مخالفت با بیژن نامدار زنگنه در حالی است که بنده اطلاع دارم او همیشه برنامه‌های مهم خود را قبل از اجرایی کردن به مقام معظم رهبری اطلاع می‌دهد تا از نظرات ایشان هم استفاده کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه مخالفان آقای زنگنه در شرایطی سعی در تخریب او دارند که همفکرانشان در سال هایی که سختی‌های زیادی به کشور و مردم تحمیل شد، نفت و پول نفت را به ابزاری برای اهداف خود تبدیل کردند ، گفت : تولید نفت ایران در پایان وزارت زنگنه به بالای ۴ میلیون بشکه در روز رسیده بود و حالا آقایان چون به هیچ وجه تخصص نداشتند و در تعهدشان هم تردیدهای جدی وجود داشت و همچنان دارد، با آمار دو و نیم میلیون به دولت روحانی تحویل می‌دهند.