27
۱۳:۵۳ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

سید مهدی قائم مقامی

سهمیه اشتغال سمیرم امسال یک هزار و ۹۸۳ نفر است

رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم گفت: برای امسال سهمیه اشتغال سمیرم یک هزار و۹۸۳ نفر است که با کسر سهیمه بخش مسکن به یک هزار و ۷۸۳ نفر کاهش پیدا می کند.

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سید مهدی قائم مقامی پیش از ظهر یکشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان سمیرم که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: تا تاریخ 20 مرداد ماه 92 تعداد 407 نفر در سامانه رصد اشتغال شهرستان ثبت نام کرده اند.

وی افزود : این تعداد برابر 28/2 درصداز مجموع تعهدات شهرستان در حوزه اشتغال است.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم گفت این تعداد بر اساس فعالیت شرکت حمل و نقل و پایانه ها، صنعت معدن و تجارت، صندوق مهر امام رضا، کمیته امداد، مرکز بهداشت و درمان،آب و فاضلاب شهری و بنیاد شهید انقلاب اسلامی در مبحث اشتغال زایی گزارش شده است.

وی بیان داشت: 13 اداره عضو کار گروه اشتغال نیز تاکنون در این زمینه ثبت نامی نداشته اند.

قائم مقامی افزود: بر مبنای یک گمانه زنی برای امسال می بایست در شش ماه اول سال حداقل چهل درصد متقاضیان در سامانه ثبت شده باشند که تاکنون این رغم عملیاتی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه تنها 30 درصد سهم اشتغال هر شهرستان بر اساس تسهیلات لحاظ شده محقق می شود، اظهار داشت: به منظور تحقق اهداف اشتغال پایدار در سمیرم لازم است نظارت بر پرداخت و فعالیت دستگاه های عامل بیشتر شود.

قائم مقامی در ادامه به تشریح وضعیت اشتغال سال 91 پرداخت و گفت: در سال 1391 تعداد ثبت نامی ها برابر 102 درصد و بیش از میزان تعهد شده بود.

وی میزان پرداخت وامهای اشتغال در دو بخش مشاغل خانگی و خود اشتغالی در سال گذشته را بیش 9 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان تسهیلات از محل منابع داخلی بانک ها و منابع قرض الحسنه ای بانک های عامل پرداخت شده است.

وی بیان داشت: از مجموع اعتبارات سال 91 در بانک های عامل بانک ملت مبلغ یک میلیارد و440 میلیون تومان و بانک ملت نیز مبلغ یک میلیارد و 28 میلیون تومان را به صورت ویژه پرداخت کرده اند.

قائم مقامی گفت: پست بانک نیز در سال 1391 موفق به پرداخت مبلغ یک میلیارد و 102 میلیون تومان برابر 10 درصد اعتبارات به مردم شده است.

وی گفت: بانک سپه نیز در سال 1391 و ابتدای سال 1392 مبلغی حدود دو میلیارد و 570 میلیون تومان برابر اشتغال شهرستان پرداخت کرده است.