n00112235-r-b-010
۱۳:۰۳ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۲

عضو شورای انقلاب فرهنگی:

منبع اصلی درآمد آمریکا فروش سلاح‌های کشتار جمعی و جنگ فروشی است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: منبع اصلی درآمد آمریکا علم و تکنولوژی نیست، بلکه فروش سلاح‌های کشتار جمعی و جنگ فروشی است که در هر کجای جهان که جنگ می‌بینند پیش قدم شده و علاوه بر آن دومین صادرات خود را سکس ، قمار و فساد قرار داده‌اند.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان، حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش تجلیل از حماسه‌سازان عرصه رسانه و مطبوعات استان اصفهان با بیان اینکه اگر تجارت جنگ، فساد، خشونت و وحشت را از سینمای آمریکا بگیرند، چیزی برایشان باقی نمی‌ماند، افزود: کجای دموکراسی در غرب شبیه ایران است و این‌ها همه بازی سیاست دیپلماسی بر اساس رسانه در غرب و براساس دروغ بنا شده است.

وی تاکید کرد: رسانه‌‌های غربی با تمرکز بر برخی اخبار و سانسور برخی اخبار به جای آگاهی مردم سبب به خواب رفتن مردم می‌شوند و این در حالی است که رهبری این رسانه‌ها را یک گروه انحصار طلب و صهیونیست دست گرفته‌اند.
عضو شورای انقلاب فرهنگی تصریح کرد: عرصه ارتباطات در غرب وابسته به کمپانی‌های سرمایه‌گذار یهودی بوده که در عمل دیکتاتوری رسانه‌ای را در سطح جهان برقرار می‌کنند که در یک اتاق فکر خبری، واحدی را تشکیل داده که علاوه بر تالیف خبر آن را به عنوان تیتر بیشتر رسانه‌های جهان مشخص می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هزاران شبکه ماهواره‌ای، میلیون‌ها روزنامه، ده‌ها هزار رادیو و تلویزیون در آن طرف مرزها اتفاقات فجیعی که رخ می‌دهد را رسانه‌ای نمی‌کنند ، اظهارداشت:  ما با یک امپراطوری انحصار طلب و کادر رسانه‌ای قوی و ژورنالیستی مواجه هستیم که می‌‌دانند چگونه از کاه کوه بسازند.
رحیم‌پور ازغدی پشت پرده همه جنگ‌های دنیا راکمپانی‌های صهیونیستی با جریان رسانه‌ای دانست و ادامه داد: رسانه‌های خارجی برخی اخبار را سانسور می‌کنند و حوادث کوچک را بزرگ و حتی 10 برابر آن جلوه می‌دهند در حالی که حوادث بسیار بزرگی را نادیده گرفته و آن را در حد گزارش کوچکی همانند گزارش آب و هوا و یا در حد یک تصادف جاده‌ای نشان می‌دهند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: رسانه‌های ما ضعیف هستند چرا که ما کادر آموزشی نداریم و ژورنالیست بودن رسانه در واقع یک تاکتیک است.

وی بیان کرد: اگر المپیادی در دنیا برقرار شود، به دلیل آنکه رسانه‌های ما قدرت کلمات را هنوز نفهمیده‌اند، ایران رتبه‌ای در این زمینه نمی‌آورد و این در حالی است که اگر از قدرت در کنار هم چیدن کلمات بهره مند شوند، متوجه می‌شوند که این کلمات از هزار باروت آتش‌زا هم قوی‌تر است.
رحیم‌پور ازغدی گفت: کلمات قدرت قوی دارند و می‌توانند سبب انگیزه پیشرفت شود و از طرفی رسانه می‌تواند به جامعه هویت بدهد و با دست خالی پیروز شود.