دکتر حسن عباسی
۱۶:۱۶ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۲

دکتر حسن عباسی در سالگرد پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه:

صهیونیسم خود را در قالب صهیونیسم اسلامی تکثیر می‌کند

رئیس مرکز استراتژیک دکترینال بدون مرز ضمن بیان اینکه شکل گیری رژیم اسرائیل در منطقه به عنوان یک ابر ایدوئولوژی بوده گفت: این جریان امروزه خود را از طریق صهیونیسم مسیحی و اسلامی تکثیر می کند…

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، دکتر حسن عباسی شب گذشته در مراسمی که به مناسبت سالگرد پیروزی مقاومت 33 روزه حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی برگزار شده بود به حساسیت و اهمیت این پیروزی اشاره نمود و گفت: زمانی اهمیت این عملیات چریکی بیشتر روشن می شود که بدانیم بزرگترین عملیات چریکی ایران در عمق خاک دشمن عملیات فتح 8 بوده که تنها 7 ساعت به طول انجامیده اما حزب الله لبنان بیش از 33 روز این عملیات را انجام می داد.

وی با بیان اینکه در این جنگ 2400 راکت فجر ایرانی به سمت سرزمین های اشغالی و تا عمق یک سوم این خاک اشغال شده پرتاب شده است اظهار داشت: این همان راکتی است که در جنگ 8 روزه غزه، تل آویو را هم مورد هدف قرار می داد و پروژه گنبد آهنین که توسط موشک های ضد موشک پاتریوت طراحی شده بود را به شکست کشانید.

رئیس مرکز استراتژیک دکترینال بدون مرز پیروزی جنگ 8 روزه را نشان دهنده توان انقلاب اسلامی و عجز دولت هایی همچون مصر، ترکیه و عربستان در دفاع از ملت مظلوم فلسطین عنوان کرد: برای رژیم صهیونیستی که افتخار جنگ شش روزه را به دوش می کشید، مدت جنگ هایی که علیه این رژیم از سال 85 تا 91 انجام شده است از 33 روز به هشت روز کاهش یافته است و این نشان دهنده رشد روزافزون قدرت مقاومت است.

عباسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از مصادره این موفقیت توسط سایر کشورها، در آخرین شب جنگ 8 روزه رسما نقش خود در این جنگ را اعلام کرد ادامه داد: در طی 8 سال گذشته 5 جنگ نیابتی در منطقه خاورمیانه رخ داده است که پیروز تمامی این جنگ ها ایران است.

وی به پول های عربستان و نقش سیاسی دولت ترکیه در جنگ سوریه و کمک به القاعده از یک سو و ایستادن ایران پشت دولت سوریه از سوی دیگر اشاه نمود و تاکید کرد: به تصریح نماینده روسیه در سازمان ملل، سوریه امروز تاوان ایران را پس می دهد و این نشان دهنده روشن شدن حقانیت این جبهه است.

زمانی که گفتگوی تمدن ها را مطرح کردیم محور شرارت شدیم!

وی تاکید کرد: اما در دوره ای که ما گفتگوی تمدن ها را مطرح کردیم و 150 کشور هم آن را امضا کردند منجر به نتیجه طبیعی اما خطرناکی شد که ایران را همان سال محور شرارت خواندند و دو کشور همسایه ما را اشغال کردند و به نام دموکراسی آن ها را به تلی از خاک تبدیل کردند و هیچ دستاوردی جز تروریسم به جای نگذاشتند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه به احتمال زیاد در روزهای آینده صحبت هایی از یک جریان درون کشور مبنی بر انتخاب جمهوری اسلامی یا انقلاب اسلامی شنیده خواهد شد افزود: بر اساس این تفکر اگر بخواهیم انقلاب اسلامی باشیم باید صدور انقلاب را در دستور کار قرار داد و این کار هزینه هایی هم دارد اما اگر بخواهیم صرفا جمهوری اسلامی باشیم کمک به دیگران تنها به منافعمان بستگی خواهد داشت.

عباسی یکی دیگر از مولفه های این دیدگاه را کافی دانستن رئیس جمهور، ارتش و دادگاه عمومی و نفی رهبری، سپاه و دادگاه انقلاب در مقابل آن ها دانست و بیان داشت: همچنین نگاه مبنی بر وجود کدخدا در جهان و حل کردن مشکلات با کدخدا از جمله عناصر دیگر این رویکرد است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی سنگین کشورهایی که با کدخدا هم رابطه دارند گفت: در زمانی که صرفا جمهوری اسلامی بودیم همسایه های ما را اشغال کردند اما وقتی که شعار انقلاب اسلامی را داشتیم در 5 جنگ پیروز شدیم.

برخی در ایران الگوی حکومتی خود را عربستان می دانند

رئیس مرکز دکترینال بدون مرز به ترویج شبهه ای توسط این گروه درباره کمک ایران به گروه های انقلابی اشاره کرد و افزود: کمک محدودی که ایران به گروه های مقاومت انجام می دهد مربوط به بودجه نظامی است که یا می تواند در پادگان های کشور خاک بخورد و یا دشمن را در مرز خودش درگیر کند اما بودجه مربوط به رفاه مردم و فقر زدایی متولیان دیگری دارد که آن ها باید پاسخگو باشند و این مساله تنها یک شبهه است.

عباسی در ادامه به برخی از مولفه های جریان نفی کننده انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: این افراد با دادن آدرس غلط به مردم می گویند الگوی حکومتی و سیاست خارجی ما عربستان است و همچنین اینکه برای حل شدن مشکلات باید با آمریکا مذاکره کرد اما ما امروز باید انتخاب کنیم که می خواهیم گفتمانمان گفتمان انقلاب اسلامی و جهاد اسلامی و حزب الله باشد یا قطر و عربستان.

وی با اشاره به خطبه 27 نهج البلاغه مبنی بر اینکه ملتی ذلیل است که در خانه خودش با دشمنش بجنگد تصریح کرد: افرادی که امروز حرف از انتخاب جمهوری اسلامی در مقابل انقلاب اسلامی می زنند فکر نکنند اتفاق خاصی افتاده است چرا که همچنان در کشور گفتمان انقلاب اسلامی و پایداری حرف اول را می زند.

این استاد دانشگاه افزود: ما هم منتظر هستیم تا ببینیم این افراد چطور می خواهند مشکلات را حل کنند و اینکه نگاه سازش مدارانه خود را تصحیح کنند.

عباسی در ادامه به نقش انگلیس در جریان سازی در جهان اشاره کرد و بیان داشت: تنها کشوری که می تواند در درون کشور دیگری برای آن ایدئولوژی بومی ایجاد کند انگلیس است که می بینیم در 150 سال گذشته جریان قادیانی گری را در هند و پاکستان، بهائی گری را در ایران و وهابی گری را در عثمانی ایجاد کردند.

صهیونیسم خود را در قالب صهیونیسم اسلامی تکثیر می کند

وی این سه جریان را جریان های درون زای جهان اسلام دانست که برای انگلیس کار می کنند و تاکید کرد: به همین دلیل است که این جریانات علیه انگلیس و غرب و صهینیسم هیچ حرفی نمی زنند و امروز مهمترین چالش جمهوری اسلامی این جریانات هستند.

رئس مرکز دکترینال بدون مرز همچنین به ایجاد رژیم صهیونیستی به عنوان یک ابرایدئولوژی در منطقه اشاره کرد و ادامه داد: این ایدئولوژی خودش را تکثیر کرده و صهیونیسم مسیحی و اسلامی را نیز ایجاد کرده است.

عباسی گفت: صهیونیست های اسلامی سه گروه هستند که گروه ارتودوکس و افراطی آن را وهابی ها، گروه پروتستان ها را بهائیان و قادیانی گرها و گروه سوم و سکولارهای آن ها را روشنفکران دینی تشکیل داده اند که هدف همه آن ها تقویت صهیونیسم در جهان است.

وی با بیان اینکه امروز اثبات شده که القاعده و طالبان در راستای منافع اسرائیل حرکت می کنند چرا که حتی یک گلوله هم به سمت این رژیم شلیک نکرده اند تاکید کرد: اما از سوی دیگر همین گروه در کشورها شیعه کشی به راه انداخته اند و اگر دستشان می رسید دامنه این کار را تا اصفهان نیز می کشاندند اما اقتدار دستگاه های اطلاعاتی، نظامی و ایمان مردم از این کار جلوگیری کرده است.

این کارشناس مسائل استراتژیک همچنین خطر تروریسم وهابی و صهیونیسم مسلمان را به مراتب از آمریکا بیشتر دانست و تصریح کرد: این ایدئولوژی درون زا، خون شیعه را مباح و زنان آن را حلال می داند و قرضاوی از قطر علیه ایران و حزب الله فتوا می دهد و این مسائل نشان دهنده این است که با چه گرگ هایی رو به رو شده ایم.

وهابیت کوچکترین مدلی برای حکومت ندارد

عباسی ضمن تاکید بر اینکه این جریان کوچکترین مدل حکومتی ندارند افزود: اخوان المسلمین مصر علی رغم تلاش صد ساله برای به دست آودن حکومت، نتوانست حتی برای یک سال کشورش را اداره کند چرا که به جای کنار گذاشتن آمریکا و عربستان، سفارت اسرائیل را در قاهره تثبیت کرد و به دست بوسی پادشاه عربستان رفت و از جریان شیعه کشی حمایت کرد.

وی با اشاره به طرح همسر زلمای خلیل زاد مبنی بر وجود سه گروه رادیکال های دارای مدل حکومتی، افراطی های سلفی بدون مدل حکومتی  و روشنفرکدان دینی در جوامع مسلمان گفت: بر اساس این طرح گروه دوم باید مأمور سرکوب گروه اول باشد و به همین جهت طرح جنگ آسیایی با آسیایی و جنگ مسلمان با مسلمان را طراحی کردند که نتیجه آن اجرای بیست و یک هزار و نهصد عملیات تروریستی در عراق طی 10 سال است که هشتاد درصد کشته شدگان آن شیعیان هستند.

این استاد دانشگاه با اشاره به سابقه اروپا در جنگ های مذهبی درون مسیحیت و اجرای مجدد آن در جهان اسلام ادامه داد: این مساله تنها یک روش و سلفی گری نیست بلکه این گروه ها طوری به نام اسلام خونریزی و جنایت می کنند که مردم از دین متنفر شوند و تجربه سکولار کردن اروپا را در جهان اسلام اجرا می کنند.

تحولات اخیر بیداری اسلامی، اسلام ناب را به همه معرفی کرد

عباسی تصریح کرد: اما با همه این مسائل برخی از استادان علوم سیاسی ما در دانشگاه ها و برخی از دولتمردان ما دموکراسی آمریکایی را درس می دهند در حالی که اتفاقاتی که در کشور مظلوم بحرین می گذرد از نظرشان دموکراسی نیست.

رئیس مرکز دکترینال بدون مرز همچنین به حوادث اخیر بیداری اسلامی در منطقه اشاره نمود و گفت: آمریکایی ها با ایجاد این حوادث خواستند که بیداری اسلامی را از مسیر خودش منحرف کنند اما اشتباه کردند چرا که اگر تا دیروز اسلام مصر، عربستان، ترکیه و الغنوشی هم بیداری اسلامی دانسته می شد اما امروز مشخص شده که کدام اسلام می تواند 34 سال مردم سالاری دینی داشته باشد و از تحول در علوم انسانی و مهندسی فرهنگی صحبت کرده و بر اساس مقتصیات زمان باشد اما دچار مشکل نشود.

وی دیگر ویژگی های بیداری اسلامی اصیل را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: این اسلام اصیل است که علی رغم تحریم های 30 ساله و جنگ تحمیلی و دو برابر شدن جمعیت آن دچار مشکل اساسی نشده و می تواند بدون سازش، مردم را در عرصه های مهمی همچون انتخابات به میدان آورد و انتقاد از درون داشته باشد و همه این ها به برکت حضور ولایت است و امروز باید به این اسلام افتخار کرد.

عباسی با اشاره به تحرکاتی که برای انحراف بیداری اسلامی انجام می شود گفت: هدف اصلی غرب این است که تمام اهل سنت را در مقابل تمام شیعه قرار دهد اما می بینیم که تروریست ها در سوریه بزرگان اهل سنت را هم ترور می کنند تا شیعه در مقابل اهل سنت قرار گیرد.

اتصال اسرائیل به ترکیه از سناریوهای غرب در سوریه است

این استاد دانشگاه هم چنین به سناریوهای مختلف در سوریه پرداخت و گفت: یکی از سناریوهای غربی ها این بود که همه عناصر افراطی در غرب را راهی سوریه کنند تا از بین بروند و سناریوی دوم این بود که سوریه از سر راه اسرائیل برداشته شود تا این رژیم از جولان به ترکیه وصل شود.

وی همچنین به تحولات و تلاش ها برای جنگ طایفه ای در لبنان، جنایات طارق الهاشمی در عراق و شیعه کشی در عراق، افغانستان، مصر، بحرین و شمال یمن اشاره کرد و تاکید کرد: جمعیت وهابی های سلفی در جهان به سه میلیون نفر نمی رسد و مهمترین کار فرهنگی در مقابله با آن ها این است که این گروه را از جریان اسلامی جدا کنیم.

این کارشناس مسائل استراتژیک همچنین با اشاره به حوادث اخیر جهان از جمله ناپایداری قدرت در عربستان، اقتصاد در حال فروپاشی غرب، مشکلات اقتصادی چین، آتش فرقه گرایی در منطقه و شرایط مصر و ترکیه گفت: منطقه آبستن تحولات عجیبی است و کشور ما به عنوان جزیره آرامش در منطقه باید نسبت خودش را با این مسائل روشن کند تا اتفاقات جدید دامن ما را نگیرد.

80 درصد اقتصاد مردم ایران ربوی است

وی ضمن تاکید بر اینکه باید فضای کشور امن باقی بماند و تهدیدها در جایی دور از کشور خفه شود افزود: امروز گفتمان انقلاب اسلامی قوی تر از گذشته است و خون مردم این سازوکار را تضمین کرده است.

عباسی بصیرت را لازمه حفظ ایران و شکوفایی نسل های آینده دانست و گفت: مردم ما نشان می دهند که بر سر اعتقادات و عهد خود با امام حسین هستند و زیر بار ذلت نمی روند تا دین جد آن حضرت باقی بماند.

این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه ایران امروز از قدرت نظامی و حتی جنگ نرم دشمن ضربه نمی خورد تاکید کرد: خطری بزرگ تر از اقتصاد ربوی برای نظام ما وجود ندارد و آن چه انقلاب را متلاشی می کند این است که معیشت مردم، آن ها را در مقابل خدا و در جنگ با خدا قرار دهد.

وی در پایان ضمن بیان اینکه باید علاوه بر نگرانی برای رفع تحریم و سایر مشکلات کشور نگران سفره و لقمه مردم هم باشیم افزود: باید دید چه طرحی زهر ربا را از اقتصاد ایران بیرون می کشد چرا که 80 درصد اقتصاد مردم ما ربوی است.