16128311_7426325bdfcf
۱۰:۲۴ - پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۴

مديركل استاندارد استان اصفهان:

هرگونه تقلب در تولید محصولات ساختمانی به قیمت جان مردم تمام می شود

مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت: هرگونه کم فروشی و تقلب در تولید محصولات ساختمانی به قیمت جان مردم تمام خواهد شد و بازرسین اداره کل استاندارد و کارشناسان در مواجهه با این موارد که مستقیما با سلامت و آسایش مصرف کنندگان ارتباط دارد، به هیچ عنوان مسامحه و چشم پوشی نداشته اند.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان، غلامحسین شفیعی افزود: در مرداد سال جاری ۲۲ پروانه استاندارد تیرچه و بلوک های سقفی به دلیل مغایرت با استاندارد ها باطل شد.
وی یادآور شد: اهمیت و حساسیت مبحث استاندارد سازی مصالح ساختمانی و تاثیر آن در حفظ آرامش روانی و امنیت جسم و جان ساکنان ساختمان ها،‌ وظیفه این اداره کل را صد چندان کرده است.

مدیر کل استاندارد اصفهان بیان کرد: با توجه به اینکه اصفهان قطب صنعتی کشور محسوب می شود، آمار صدور، ابطال و تمدید پروانه های کاربرد علامت استاندارد در این استان در مقایسه با بسیاری از استان های کشور‌ بسیار بالاست.
به گفته وی در کمیته علائم مذکور ۲۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحد های تولیدی در اداره کل استاندارد استان اصفهان صادر و با صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای سه واحد تولیدی به دلیل عدم احراز انطباق کامل با استانداردها موافقت نشد.

شفیعی افزود: در راستای اعمال نظارت و رعایت دقیق قوانین و برخورد با موارد تخلف و عدم انطباق با استاندارد ها در کمیته علائم مذکور ۴۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد ابطال شد.