sib9Cc_534
۱۲:۵۷ - پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۴

روز چهارم بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی

هفتمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد.در این جلسه قرار است که به صلاحیت ۷ وزیر پیشنهادی باقی مانده رسیدگی شود.ساعت ۱۴:۲۰ آغاز جلسه علنی نوبت عصر مجلس

جلسه علنی صبح امروز مجلس با حضور 233 تن از وکلای ملت رسمیت یافت که بر این اساس مجلس کار خود را با 56 کرسی خالی آغاز کرد.

** ادامه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

** انصاری؛ موافق وزیر پیشنهادی صنعت

محمدسعید انصاری نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بر خود واجب دانستم امروز از دولتی حمایت کنم که ریاست آن بر عهده شخصی مدیر، مدبر و مومن قرار دارد و 8 سال با وی کار کردم و از دولتی حمایت می‌کنم که همه آنها را می‌شناسم.

وی خطاب به نمایندگان ملت گفت: برخی نمایندگان خودشان را به مقام معظم رهبری منتسب نکنند، چرا که آقا از آن همه نمایندگان به مردم است و حماسه سیاسی 9 دی به فرمان مقام معظم رهبری رخ داد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه روحانی یکی از نیروهای ولایی و یکی از طرفداران مقام معظم رهبری است گفت : موضوع اهانت، شرط سنی، مسائل جانبی که بعضی از همکاران محترم مطرح کردند، اشتباه است و از هر دو طرف می‌خواهم از حرف‌هایی که منجر به مسائل سوء می‌گردند پرهیز کنند .

انصاری با بیان اینکه بنده به همه وزرای پیشنهادی دولت رای مثبت خواهم داد، اظهار داشت: بنده در همه دوران انتقال دولتها نماینده مجلس بودم و با توجه به شناختی که از نعمت‌زاده دارم، وی پدر پتروشیمی ایران است.

وی ادامه داد: در سالی قرار داریم که مقام معظم رهبری آن را حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامید؛ حماسه سیاسی که تحقق یافت و اکنون نوبت مسئولان است که برای تحقق حماسه اقتصادی اهتمام ورزند.

نماینده مردم آبادان با اشاره به اهمیت وزارت صنعت گفت: این وزارت نقش بسیار مهمی در تولید ناخالص ملی و تعیین جایگاه بین‌المللی صادرات و مهم‌تر از همه ایجاد اشتغال دارد و با توجه به اوضاع فعلی نیاز به ایجاد اشتغال پایدار و حفظ موقعیت‌های شغلی فعلی داریم.

انصاری با بیان اینکه در شرایط تحریم به سر می‌بریم، اظهارداشت: تحریم‌های ناجوانمردانه از یک سو و بی‌تدبیری‌ها از سوی دیگر به گونه‌ای باعث آسیب جدی به تولید و اشتغال شده است که دیگر فرصت هیچ خطا و اتلاف زمانی نداریم  و این امر ایجاب می‌کند که برای انتخاب یک فرد شایسته و اصلح برای این وزارتخانه مهم بسیار دقت شود.

وی اظهار داشت: باید با انتخاب یک فرد باتجربه جواب مردم مؤمن و فهیم کشور را بدهیم تا اوضاع صنعت و اشتغال را بهبود دهد. اگر کارنامه نعمت‌زاده را مرور کنیم مشاهده می‌کنیم که یک فرد مجرب و متخصص و مسلط به امور صنعت، معدن و تجارت است و باید با قاطعیت بگوییم که آقای نعمت‌زاده شایسته‌ترین فرد برای تصدی این مسئولیت است و حتما همکاران محترم سوابق وی را در صنعت و صنایع نفتی و دفاع به یاد دارند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با معرفی نعمت‌زاده شور و نشاطی در بین صنعتگران و معدنکاران و بخش‌های مختلف صنعت و معدن بوجود آمده است و همه برای همکاری با وی اعلام آمادگی کرده‌اند.

انصاری با اشاره به برنامه ارائه شده از سوی نعمت‌زاده به مجلس گفت: در جلسه کمیسیون نیز آقای نعمت‌زاده جواب‌های کاملی داد به سوالات نمایندگان می‌داد و ویژگی منحصربه‌فرد دیگری که برنامه نعمت‌زاده دارد تعریف اهداف کمی و کیفی و پالایش و پایش است و این بدان معناست که نعمت‌زاده خود را به خوبی آماده کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در پایان با بیا%:/.,!:.7-:8.9:/.,:77/:/.-!:.7-:/. :.