شهر رویاها
۰۸:۵۹ - جمعه ۱۳۹۲/۰۵/۲۵

گزارش تصویری

شهر رویاها؛ اولین و بزرگترین پارک بازی مدرن و جذاب کشور و خاورمیانه

این شهربازی بزرگترین و مدرن ترین شهر بازی کشور می باشد که در اصفهان در دست ساخت است و تاکنون بیش از ۸۵ درصد ساخت و ساز آن به اتمام رسیده است…

به گزارش صاحب نیوز، این شهربازی بزرگترین و مدرن ترین شهربازی کشور می باشد که در اصفهان در دست ساخت است و تاکنون 85 درصد از ساخت و ساز آن به اتمام رسیده است.

این شهر بازی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر شهر بازی های کشور متمایز می کند، نداشتن محدودیت سنی یکی از ویژگی های آن است، عدم محدودیت فصلی و آب و هوایی بدین خاطر که 90-80 درصد ساختمان های آن به صورت سرپوشیده  احداث گردیده است که در فصول با آب و هوای نامناسب امکان بهره برداری از امکانات آن را به عموم می دهد. از ویژگی های مهم این مجموعه سرگرم نمودن 600 نفر در طول مدت 7 دقیقه می باشد، که در صورت استفاده از کل مجموعه روزانه 30 هزار نفر را  می تواند سرگرم نماید.

این مجموعه دارای هفت بخش اصلی می باشد، یکی از این بخش ها که پرهزینه ترین و جذاب ترین بخش های این مجموعه می باشد، ساختمان واژگونیست که معماری این ساختمان به صورت واژگون ساخته شده است و قطار برقی با گنجایش80 نفر از درون سالن های آن عبور می کند و بوسیله یکسری حرکات فیزیکی قطار و انتشار بو و آب و سایر اشیاء و پرده های نصب شده برای نمایش تصاویر، این حس را به بیننده القا می کند که شهری  بوسیله دایناسورها در حال واژگونی است. طول مدت پخش این برنامه چهاربعدی 5 دقیقه می باشد. بخش دوم سینمای چهار بعدی است که بیننده با نشستن درون کابین های آن یک سفر فضایی را تجربه خواهد کرد، که بوسیله آن ایستگاه های فضایی و کرات و اجرام آسمانی به صورت مجازی قابل مشاهده می باشند. این بخش به صورت کابین های ایستاده ای  می باشد که توسط پرده ای انحنادار استتار شده و تصاویر سه بعدی را بوسیله عینک های مخصوص همراه با حرکات فیزیکی، که حس یک سفر فضایی را به بازدید کننده القا می کند نمایش می دهد. بخش سوم صدفی است که به صورت یک زیردریایی در قسمت میانی مجموعه بنا نهاده شده است که تجربه یک سفر زیر دریا و مشاهده موجودات زیردریایی و غیره را برای بازدید کننده به ارمغان می آورد. این بخش دارای ظرفیت 200 نفر می باشد و طول برنامه نمایشی آن 15 دقیقه می باشد. معماری صدف، فضایی را قالب بر 6000 متر مربع به خود اختصاص داده است که گرداگرد آن استخری بنا می شود با آب نماهایی به شکل موجودات دریایی،که این طراحی خاص فضایی دریایی را به بیننده القا می کند. بخش چهارم سالن بازی های کامپیوتری مجموعه می باشد که بالغ بر 60 نوع بازی کامپیوتری در آن نصب گردیده است اعم از بازی های ورزشی ماننده بولینگ، دوچرخه سواری، اسکیت و همچنین بازی های سرعتی مانند ماشین سواری و بازی های هیجانی. علاوه بر بازی های مجازی، این مجموعه دارای بازی هایی در فضای باز مجموعه نیز می باشد، از جمله ترن، تاب زنجیری، بازی های مخصوص خردسالان، بازی های فیزیکی. این بازی ها مجموعاً 10 نوع بازی را در فضای باز مجموعه تشکیل می دهند.

»»» لطفا بر روی تصاویر کلیک کنید