80322331-3162163
۱۰:۲۰ - شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۶

امام جمعه اصفهان:

با عوض شدن دولت هیچ تغییری در بدنه حکومت اسلامی رخ نخواهد داد

امام جمعه اصفهان گفت: آب‌پاشی نزدیک به ۱۰۰ نفر دختر و پسر در بوستان سعدی تهران ، هنجارشکنی ضد انقلاب و ضد دین است و اداره اطلاعات و سایر ارگان‌های ذی‌ربط با پیگیری موضوع باید به این هنجار‌شکنان بفهمانند که با عوض شدن دولت هیچ تغییری در بدنه این حکومت اسلامی رخ نخواهد داد.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، آیت‌الله سید‌ یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان افزود: ابتدا اداره اطلاعات و بعد نیروی انتظامی و بعداً بسیج باید پاسخگو باشند که چرا این هنجار‌شکنان در چنین شهر فرهنگی و اسلامی این گونه اقدام نابخردانه‌ای را انجام دادند.
وی تاکید کرد: این هنجار‌شکنان نه تنها در یک کشور و شهر اسلامی مرتکب نقد قانون شدند بلکه به مردم همیشه در صحنه و ولایت‌مدار ایران به نوعی بی‌احترامی شده است.

امام جمعه اصفهان درخطبه های نمازجمعه این هفته با تبریک به دولت یازدهم و همچنین خداقوت به نمایندگان مجلس ، پخش زنده رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت روحانی از شبکه خبر را نماد نوعی دموکراسی واقعی در جهان و در کشور جمهوری اسلامی ایران دانست و این عمل را موجب رشد آگاهی مردم و ناامید کردن دشمنان خواند.
وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو و بازگشت آزادگان به میهن عزیزمان افزود: آزادگان مایع خیر و برکت و سنبل ایستادگی مقاومت در مقابل کفر و استکبار هستند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به سالگرد تخریب قبور ائمه اطهار در مکه به دست وهابی‌های تکفیری ادامه داد: وهابی‌ها امروزه توسط سران استکبار برای نابودی جهان اسلام در حال رشد و نمو هستند.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید یهود را جزء اولیا خداوند قرار ندهید چون مسلمان نیستند گفت: کشتار امروزه در مصر همان گونه اخوانی‌ها اعلام کردند نزدیک به 2 هزار و 500 نفر و دولتی ها می‌گویند نزدیک به 500 نفر کشته شده‌اند نتیجه حمایت و پشتیبانی آمریکا و اسرائیل برای تامین منافع خود در منطقه است که به کشت و کشتار مردم مسلمان و بی‌دفاع مصر انجامیده است.

طباطبایی نژاد با اشاره به این موضوع که تبرا و تولا جزو 10 ‌گانه فروع دین نیستند و بلکه با اهمیت‌تر از این اصول هستند تاکید کرد: لازمه اصل توحید و نوبت این است که دشمنان خداوند و رسولش را دشمن قرار دهیم و با آنها طرح دوستی نریزیم.

وی خطاب به تاکسی‌داران اصفهانی نیز، گفت: امروزه عده‌ای از تاکسی‌داران شریف در شهر اصفهان با نقض قانون به جای استفاده از تاکسی متر برای محاسبه کرایه شهروندان و مسافران از کورس استفاده می‌کنند که این به دور از انصاف و رزق و روزی حلال است.