13920301000296_PhotoA
۱۶:۰۹ - شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۶

احتمال معرفی ۳وزیر باقیمانده تا هفته آینده

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از احتمال معرفی ۳وزیر باقیمانده کابینه یازدهم تا هفته آینده خبرداد.

به گزارش صاحب نیوز ، احمد‌رضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه وکلای ملت منتظر معرفی سه وزیر باقیمانده کابینه یازدهم هستند، ابراز امیدواری کرد که این اقدام در هفته آینده صورت گیرد تا شاهد معرفی و اعلام وصول سه وزیر باقیمانده باشیم.

وی با بیان اینکه پس از اعلام وصول اسامی سه وزیر باقیمانده، مجلس یک هفته برای بررسی وزرا وقت خواهد داشت، یادآور شد: پس از معرفی 3 وزیر مجددا فرآیند پیشین انجام خواهد شد و طی آن وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌های مربوطه و 2 فراکسیون مجلس حضور پیدا می‌کنند.

دستغیب با اشاره به اینکه سه وزارتخانه باقیمانده هر سه به جوانان مرتبط هستند، تصریح کرد: به دلیل ارتباط وزارتخانه‌های باقیمانده با جوانان فراکسیون جوانان مجلس هم از یکشنبه جلسات منظمی را در این ارتباط برگزار خواهد کرد تا در نهایت شاهد انتخابی مطلوب از سوی وزرای ملت باشیم.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت یکشنبه هفته آینده را اولین فرصت برای اعلام وصول اسامی سه وزیر باقیمانده عنوان کرد و یادآور شد: دولتی که در اسرع وقت و آن هم در مراسم تحلیف اسامی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس داد، در معرفی وزرای باقیمانده هم بحث زمان را در نظر خواهد گرفت.

وی با اشاره به در پیش بودن مهرماه و آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: با توجه به در پیش بودن مهرماه باید وزیری مطلوب در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم سر کار بیاید تا در ابتدای سال تحصیلی این وزارتخانه‌ها با مسئله‌ای روبرو نشوند، البته وزارت ورزش و جوانان نیز با توجه به حضور ایران در مسابقات بین‌المللی باید هرچه سریعتر معرفی شده و مجلس نیز با سرعت و دقت به آنها رای دهد.

دستغیب با اشاره به پخش مذاکرات و جلسات مجلس در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی، از رسانه ملی به پاس این اقدام تقدیر کرد و گفت: خبرگزاری‌ها هم در آگاه‌سازی افکار عمومی نقش مهمی داشتند و به همین دلایل مردم مسائل را رصد کرده و بر روی آنها اشراف داشتند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت با بیان اینکه نمایندگان مجلس در یک فضای کاملا آزاد به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود درباره وزرای پیشنهادی پرداختند، تصریح کرد: وکلای ملت به دنبال این بودند که شبهات و ایرادات خود را مطرح کرده و پاسخ‌های وزرای پیشنهادی را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس به اراده قاطعیت خانه ملتی‌ها تمکین کردند، تصریح کرد: اقدامات نمایندگان در راستای تعامل با دولت است و وکلای ملت در انتخاب‌های خود مصلحت کشور و مردم را در نظر گرفتند.

دستغیب افزود: بیان امروز رئیس‌جمهور بهترین موضع درباره عملکرد مجلس بود و نشان داد دولت به نتیجه رای اعتماد تمکین می‌کند؛ در واقع رای اعتماد مجلس به وزیران نشانه مردم‌سالاری دینی و بلوغ سیاسی جامعه ما است و مهمترین پیام آن تمکین به قانون است.

این نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد که با معرفی وزرای جدید تعامل دولت و مجلس ادامه پیدا کرده و شرایط برای گام برداشتن مثبت در کشور مهیا شود.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با فارس گفت: امیدوارم فضای همدلی و همراهی که در کشور ایجاد شده گسترش یابد و با توجه به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در خلق حماسه سیاسی که محقق شد، شاهد خلق حماسه اقتصادی هم باشیم.