abo-hava-havashenasi-newfun-ir
۱۶:۲۸ - شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۶

پیش بینی وضع هوای کشور در روزهای آینده

کارشناس هواشناسی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته جاری در باند شمالی کشور بارش‌ها تداوم داشته باشد، گفت: به سبب وزش باد، طی سه روز آینده آسمان جنوب تهران و برخی نقاط کشور غبارآلود می‌شود.

به گزارش صاحب نیوز، محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه طی هفته جاری دو موج از کشور عبور می‌کند، اظهار داشت: بر همین اساس طی روزهای آینده شاهد بارش باران در ارتفاعات برخی از استان‌های کشور خواهیم شد.این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه هفته پیش‌رو، از لحاظ جوی هفته آرامی است، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که طی هفته جاری در ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، قزوین، البرز و در ادامه در ارتفاعات استان‌های تهران، مازندران و سمنان شاهد بارش باران باشیم.
به گفته وی، افرادی که طی هفته جاری از هر مسیری به شمال سفر می‌کنند با بارندگی مواجه می‌شوند.اصغری ادامه داد: موج دیگر، ارتفاعات و بلندی‌های استان‌های فارس، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان را به خصوص در ساعات بعدازظهر درگیر می‌کند.
این کارشناس هواشناسی یادآور شد: از چهارشنبه تا پایان هفته جاری موج شمالی قوی‌تر می‌شود به‌طوری‌که از نیمه هفته جاری شاهد بارش باران در استان‌های گلستان و خراسان شمالی نیز می‌شویم.وی با اعلام اینکه طی سه روز آینده به سبب وزش باد آسمان نقاط واقع در شرق کشور غبار‌آلود می‌شود، بیان داشت: برهمین اساس آسمان استان‌های یزد، کرمان، سمنان، شمال اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی طی روزهای آتی غبارآلود خواهد بود.
اصغری درباره سرعت وزش باد در استان‌های مزبور گفت: سرعت وزش باد در این استان‌ها قابل ملاحظه نخواهد بود به طوری‌که پیش‌بینی می‌شود سرعت آن حداکثر به 40 کیلومتر بر ساعت برسد.به گفته این کارشناس هواشناسی طی سه روز آینده جنوب تهران از جمله ورامین، اسلامشهر  و شهر ری آسمانی غبارآلود خواهد داشت.
این کارشناس هواشناسی اضافه کرد: از امروز تا اواسط هفته جاری دمای هوا در کشور با روند افزایشی همراه خواهد بود.اصغری با اعلام اینکه دمای هوای تهران طی روز جاری برابر 34درجه سانتی‌گراد است، افزود: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا طی روز دوشنبه در این کلانشهر به 35 درجه سانتی‌گراد برسد.
وی با اشاره به عبور موجی جدید از آسمان کشور در اواسط هفته جاری، خاطرنشان کرد: این موج افزایش دما را سر شکن می‌کند؛ به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود در نیمه اول هفته جاری افزایش دمای هوا و در نیمه دوم هفته جاری کاهش دمای هوا را تجربه کنیم.
این کارشناس هواشناسی با اعلام اینکه باند شمالی کشور تا پایان هفته درگیر بارندگی خواهد بود، خاطرنشان کرد: برای ارتفاعات شرقی تهران نیز بارش باران دور از انتظار نیست.