1vtkrcl3
۱۰:۲۸ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۷

اصفهان با کمبود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس مواجه است

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه گفت: اصفهان با کمبود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس به منظور حمل و نقل عمومی شهروندان در مناطق مختلف شهر مواجه است و توسعه خطوط BRT کمبود این اتوبوس‌ها را جبران می‌کند.

به گزارش صاحب نیوز، سید عباس روحانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تعداد اتوبوس‌های فعال در سطح شهر اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر یک‌هزار و 250 دستگاه اتوبوس فعال در بخش ملکی و 200 دستگاه اتوبوس نیز در بخش خصوصی در سطح شهر اصفهان به شهروندان سرویس‌دهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه البته اتوبوس‌های فعال در بخش خصوصی نیز زیر نظر شرکت واحد اتوبوس‌رانی اداره می‌شوند، اضافه کرد: در حال حاضر کمبود‌هایی در زمینه فعالیت ناوگان اتوبوس‌رانی وجود دارد و طی دو سال گذشته دولت هیچ کمکی برای اختصاص اتوبوس‌های دولتی به این ناوگان نکرده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با تاکید بر اینکه از دو سال گذشته تاکنون 100 درصد هزینه خرید تمام اتوبوس‌های وارد شده به بخش حمل و نقل عمومی شهر اصفهان توسط شهرداری و شرکت واحد تأمین شده، تصریح کرد: شهر اصفهان با کمبود 300 دستگاه اتوبوس به منظور حمل و نقل عمومی شهروندان در مناطق مختلف شهر مواجه است.

این مسئول به تعداد خطوط فعال اتوبوس‌رانی در شهر اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: طی سال‌های گذشته تعداد خطوط اتوبوسرانی افزایش یافته و در حال حاضر 100 خط اتوبوس‌رانی در مناطق مختلف شهر اصفهان فعال است.

روحانی در ادامه با اشاره به یکی از برنامه‌های اجرایی این ناوگان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی چهار خط اتوبوسرانی به منظور توسعه حمل و نقل عمومی در شهر اصفهان در دستور کار ناوگان اتوبوسرانی اصفهان قرار دارد و این خطوط تا پایان سال راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه در صورتی که شهر اصفهان به سمت توسعه خطوط BRT حرکت کند، کمبود 300 دستگاه اتوبوس مورد نیاز برای فعالیت در سطح مناطق مختلف شهر جبران می‌شود، افزود: البته این موضوع مشروط به این است که اتوبوس‌های 18 متری وارد چرخه حمل و نقل عمومی در خطوط BRT شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی اصفهان و حومه اذعان داشت: در حال حاضر روزانه حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در سطح شهر اصفهان سرویس‌دهی می‌شوند.