n00041784-r-b-000
۱۰:۳۴ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۷

رئیس پلیس فتای استان اصفهان :

فضای سایبری فضای قابل اعتمادی برای همسریابی نیست

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: یکی از راه‌هایی که در نگاه نخست به عنوان راه همسریابی و دوست‌یابی برای کاربران اینترنتی تلقی می‌شود استفاده از اینترنت است و این در حالی است که فضای سایبری نمی‌تواند فضای قابل اعتماد و مناسب برای پیدا کردن یک همسر مناسب و شریک دائمی باشد.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، ستار خسروی افزود: 80 درصد این ازدواج‌ها به طلاق می‌رسد، چرا که بر پایه دروغ و بدون تحقق و بر اساس احساسات بوده و آن فرد شریک مناسبی برای زندگی نبوده است.

این مسئول اظهارداشت: پرونده‌های زیادی در پلیس فتا تحت همین نوع سوء استفاده‌ها مطرح شده و این در حالی است که در سایت همسر‌یابی مجرمان با نگاه متفاوت از کاربرانی که با نیت مناسب وارد این فضا می‌شوند وارد و با نگاه سرگرمی به مقوله ازدواج افراد را فریب می‌دهند.

وی عنوان کرد: اغلب با اطلاعاتی که از افراد مختلف جمع‌آوری می‌کنند به نوعی از آنها سوء استفاده و اخاذی می‌کنند.
رئیس پلیس فتا اضافه کرد: علل مختلفی همچون جمعیت شهری و فردگرایی جوانان در فضای سایبری، بالا رفتن سن ازدواج دختران و روی آوردن به سایت‌های همسریابی سبب این قضیه می‌شود؛ اما توصیه می‌کنیم جوانان برای جوانان همسر یابی به این سایت ها مراجعه نکنند.

وی تاکید کرد: انتظار داریم، در صورتی که سایت‌های همسریابی و سوء استفاده‌هایی در این زمینه می‌شود مردم این شبکه‌ها را به پلیس فتا گزارش دهند.