139110270001033
۱۰:۴۴ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۷

نماینده مردم فلاورجان:

رئیس جمهور، از عدم رای اعتماد مجلس به سه وزیر درس بگیرد

اولین دلیل را می توان مهم بودن این سه وزراتخانه درنظر نمایندگان ملت دانست و اینکه متاسفانه از سوی هیچ یک از سه وزیر برنامه قابل قبول و اجرایی به نمایندگان و کمیسیون‌های مربوطه ارائه نشده بود…

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره ای به اهم دلایل عدم رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت کرد و گفت: اولین دلیل را می توان مهم بودن این سه وزراتخانه درنظر نمایندگان ملت دانست و توجه ویژه ای که نمایندگان، به برنامه‌هایی که از سوی این سه وزیر ارائه شده بود دانست، که متاسفانه از سوی هیچ یک از سه وزیر برنامه قابل قبول و اجرایی به نمایندگان و کمیسیون‌های مربوطه ارائه نشده بود.
وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که باعث عدم رای لازم برای سه وزیر شد، داشتن حواشی وسوابق سیاسی آنها درفتنه 88 و 78 بود، که باتوجه به مطالب بیان شده از سوی برخی از مخالفین مبنی بر حضور آنها درموضوعات یاد شده وحساس بودن موضوع فتنه، نمایندگان تصمیم بر عدم استفاده از آنها در کابینه اعتدال گرفتند.
موسوی لارگانی دلیل دیگرعدم رای آوری سه وزیر پیشنهادی دولت را موثر بودن و متقن بودن صحبت مخالفین آنها درصحن علنی مجلس و نامناسب بودن دفاع موافقین از سه وزیر دانست و ابراز داشت: نقش مطالب بیان شده از سوی مخالفین و موافقین وزرا در صحن علنی مجلس در تصمیم نهایی نمایندگان بسیار تاثیر گذار است.
وی در ادامه رای بالای نمایندگان به وزرایی چون وزیران پیشنهادی دفاع، کشور، بهداشت و اقتصاد را حاوی پیامی مهم به دولت حسن روحانی و مردم دانست و گفت: این پیام مهم این است که  وزرایی که گوش به فرمان رهبری هستند و با وزراتخانه مربوطه خود مرتبط و در آن حیطه قوی باشند، مورد نظر نمایندگان ملت قرار خواهند گرفت.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت یازدهم و حجت الاسلام حسن روحانی باید به نکته یادشده توجه داشته باشند و در معرفی سه وزیر باقی مانده دقت لازم را انجام دهند، و گزینه‌هایی را به مجلس معرفی نمایند که حواشی سیاسی کمتری داشته باشند تا دولت تدبیر وامید واعتدال هرچه بهتر محقق شود.
وی درتوصیه ای به وزرایی که توانسته اند رأی اعتماد لازم خود را از مجلس بگیرند و در وزراتخانه‌های خود مشغول کار شوند اظهار کرد: عمر خدمت کوتاه است و چشم برهم زنی 4 سال  دوره وزارت تمام خواهد شد.
حجت الاسلام موسوی لارگانی در پایان با اشاره به جمله ای از امام صادق قریب به این مضمون که فرمودند «بالاترین عبادت در نزد خداوند خدمت به مردم است» گفت: وزرای دولت یازدهم در خدمت صادقانه، کوتاهی نکنند و با تلاش و همت اثرتحریم‌ها علیه این ملت شریف را از بین ببرند.