13920204171600310429793
۱۰:۴۹ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۷

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

راه نیافتن سه وزیر به پاستور واکنش مجلس به فتنه ۸۸ بود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: علت عدم رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت، حضور و دخالت مستقیم و غیر مستقیم در فتنه ۸۸ و ۷۸ و واکنش مجلس به فتنه ۸۸ بود.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، حجت الاسلام احمد سالک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما ، اظهارداشت: بعضی از جریانات بیرونی و پشت پرده با فشار برای حضور برخی از وزرا درکابینه می خواستند برای خود و تفکرات خود بوجود آورند که با نگاه کارشناسی و تیزبینانه مجلس خنثی شد.

وی تاکید کرد: حضور وزیرانی چون جعفر میلی منفرد و محمد علی نجفی و مسعود سلطانی‌فر در رای وزارتخانه‌هایی که عمدتا با قشر نوجوان و جوان کشور سر و کار دارند، می‌توانست بستری باشد برای القای برخی از تفکرات آنها که بسیار خطرناک تلقی می‌شد و مجلس با این عدم رای اعتماد دست رد به سینه آنها زد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه چهار روز فعالیت فشرده مجلس در ارتباط با بررسی صلاحیت وزرای دولت روحانی، نتایج خوبی را به همراه داشت ، بیان کرد: نمایندگان مجلس براساس مطالبه رهبر معظم انقلاب که فرمودند؛ «دولت منتخب را حمایت کنید» به خوبی عمل کرد و از 18 وزیر پیشنهادی به 15 وزیر طی روندی کارشناسانه رای اعتماد داد.
وی افزود: مجلس در باب مطالبه دیگر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «مجلس موظف است به وظیفه‌اش عمل کند و افراد صالح را انتخاب کند و رای اعتماد بدهد» بسیار خوب عمل کرد و این مطالبه هم محقق شد و به مناسبت کلید واژه صالح، سه نفر را وزرا قابل تایید صلاحیت ندانست.
حجت الاسلام سالک رای بالا به برخی از وزرای کابینه دولت یازدهم چون طیب نیا، دهقان و رحمان فضلی را نشان از نظر مثبت جمعی نمایندگان به برنامه‌های این وزراتخانه‌ها دانست .