IMAGE634866752875825703
۱۱:۳۳ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۸

اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای کاهش آتش‌سوزی‌ها در مراتع استان اصفهان

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: طی سه سال گذشته ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از سوی ستاد مدیریت بحران استانداری برای کاهش حریق و آتش‌سوزی‌ها در مراتع و عرصه‌های طبیعی استان اختصاص داده شده است.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، منصور شیشه‌فروش افزود: امسال به دنبال اقدامات پیشگیرانه در عرصه‌های طبیعی، آتش‌سوزی در مراتع استان اصفهان نسبت به سال گذشته 60 درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای فصل تابستان امسال تاکنون 11 حادثه حریق و آتش‌سوزی در مراتع استان به وقوع پیوسته است، تصریح کرد: این آتش‌سوزی‌ها در مراتع مناطقی چون فریدن، فریدون‌شهر و چادگان به وقوع پیوسته که این آتش‌سوزی‌ها با اقدام به موقع افراد فعال در زمینه اطفای حریق در مراتع و عرصه‌های طبیعی استان کنترل و مهار شده است.
این مسئول با بیان اینکه به دنبال وقوع 11 حادثه آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی استان به 63 هکتار از مراتع استان اصفهان خسارت وارد شده، ادامه داد: منابع و عرصه‌های طبیعی جزو میراث ملی و ارزشمند است و گردشگران نباید با ورود به این عرصه‌ها در مراتع استان آتش روشن کنند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان به آموزش 340 نفر از افراد محلی به منظور پیشگیری از وقوع حریق و آتش‌سوزی در مراتع استان اشاره کرد و اظهارداشت: مراتع و عرصه‌های طبیعی به عنوان میراث ملی باید در مقابل حریق، حوادث و آتش‌سوزی‌های غیر‌عمد حفظ شود.