n00112990-r-b-006
۱۱:۳۵ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۸

شیروانیان سکان دار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان شد

طی مراسمی با حضور فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان اصفهان، جمعی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس، مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس معارفه شد.

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، در این مراسم مجتبی شیروانیان به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان معرفی و از زحمات سید احمد موسوی مدیرکل سابق این اداره کل قدردانی شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یکی از سخنرانان این مراسم بود که در سخنانی بیان داشت: فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس ماهیت فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) را دارا است و هرگز نباید طوری عمل شود که از این فرهنگ فاصله بگیریم.
حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک با اشاره به اینکه هنوز زوایای بسیاری از زندگی شهدا برای مردم روشن نشده است، افزود: جای تعجب است که بعد از گذشت ۲۵ سال از پایان دفاع مقدس، هنوز یک فیلم فاخر جنگی ساخته نشده است.

وی با بیان اینکه نباید این طور فکر کنیم که با پایان یافتن دوران جنگ تحمیلی، نبرد با ظلم به پایان رسید، افزود: اگر دیروز در جنگ نظامی بودیم و حماسه نظامی با فداکاری رزمندگان محقق شد، امروز در جنگ نرم هستیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یادآور شد: اگر دیروز هواپیماها و تانک ها و لشکرکشی های دشمن بعثی با حمایت ۲۹ کشور جهان به خصوص آمریکا و اسراییل را می دیدیم، امروز خبری از تیر و تفنگ آن ها نیست ولی باز هم تمامی کشورهای شرقی و غربی بسیج شده اند تا بنیان اسلام را برکنند.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به خاطر خون شهدا و تجهیزات نظامی پیشرفته، قدرت بازدارندگی بالایی دارد، ولی بازهم دشمن تمام تلاش خود را بر کار بسته تا حوادثی مثل سوریه و مصر را در ایران ایجاد کند.

سالک در پایان بیان داشت: برای سال ۹۲، بودجه خوبی برای امور فرهنگی استان اختصاص یافته است که باید برای احداث موزه دفاع مقدس اعتبارات لازم تخصیص یابد.