30-8-1390-IMAGE634574748884019561
۱۶:۱۹ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۸

سيدمصطفي طباطبايي‌نژاد نماینده سابق مردم اردستان:

دولت ازطرف مجلس حمایت خوبی می‌شود

جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزیران دولت روحانی حاشیه های زیادی داشت. صاحب نیوز برای نظر خواهی از نمایندگان اصفهان با آنها تماس گرفت یکی از معدود نمایندگانی که به تلفن خود پاسخ داد سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد نماینده مردم اردستان بود

جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزیران دولت روحانی حاشیه های زیادی داشت. حاشیه هایی که با تحلیل های مختلف رسانه ها و شخصیت ها رو به رو بود در این میان و در رابطه با این رویداد مهم صاحب نیوز برای نظر خواهی از نمایندگان اصفهان با آنها تماس گرفت یکی از معدود نمایندگانی که به تلفن خود پاسخ داد سید مصطفی طباطبایی‌نژاد نماینده مردم اردستان بود. دیدگاه ایشان را در رابطه با دولت یازدهم و کارنامه مجلس در ذیل می خوانیم.

30-8-1390-IMAGE634574748884019561

معصومه طاهری- صاحب نیوز: نظر شما درباره رای اعتماد نمایندگان مجلس به  چیست؟

به اعتقاد بنده مجلس دقت خوبی داشت  و بررسی خوبی هم درمورد انتخاب نمایندگان کرد و تمام حرف‌ها هم از زاوایای مختلف زده شد. باید گفت رای بالای نمایندگان به وزرای کابینه دولت جدید حکایت از این دارد که جایگاه وزیران جایگاه محکمی است و دولت ازطرف مجلس حمایت خوبی می‌شود. فضای رأی اعتماد درمجلس بسیار دلسوزانه و دوستانه بود. رابطه خوبی بین وزرا و نمایندگان برای پیشبرد هرچه بهتر کارها بوجود آمد هم‌چنین بین نمایندگان و شخص رئیس جمهور نیز تعامل دوطرفه‌ای تشکیل شد. ازآن طرف هم وزیران با توجه به تجربه‌های قبلی مدیریتی به نظر می‌آید بتوانند با حمایت مجلس ومردم فعالیت‌های مثبتی را انجام بدهند.

صاحب نیوز: پیش بینی شما به عنوان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی از روند دولت آینده چیست؟

به نظر آینده بهتری را بتوانیم شاهد باشیم که انشالله با توافق همه جانبه دولت، مجلس و ملت به آن خواهیم رسید.

صاحب نیوز: حضور نمایندگان اصفهان را برای رای اعتماد به مجلس چگونه ارزیابی می‌کنید زیرا بعضا گفته می‌شود چندان  فعال نبودند؟

نمایندگان براساس مدارک واسنادی که دارند می‌توانند موافقت یا مخالفت خود را درباره وزیران اعلام کنند  نمایندگان  اصفهان هم درجای خود خوب صحبت کردند مانند آقای فولادگرکه مباحث خوبی را عنوان داشت. اما بااین وجود یکی ازنمایندگان هم بدون مدرک مخالفت کرد و چون قانع کننده نبود نتیجه عکس داشت.

صاحب نیوز: آیا کابینه موجود می‌تواند درحوزه اقتصادی،‌ کارگشا باشد و مشکلات عدیده‌ اقتصادی را تا حدودی برطرف کند؟

خوب دولت آقای روحانی با همین شعارجلو آمد و تیم اقتصادی قوی وخوبی را هم به همراه دارد که امیدواریم بتوانند به اهداف خود برسند و مسایل اقتصادی موجود را حل وفصل نمایند.

صاحب نیوز: به نظرجنابعالی باتوجه به این‌که آقای نجفی برای وزارت رای کامل نیاورد، ‌انتخاب ایشان را برای میراث فرهنگی مناسب می‌دانید؟

البته ایشان رای خوبی داشت 140 رای اعتماد و شاید تنها یک رای کم داشت به نظرم چون قبلا سابقه مدیریت داشته و تجربه کار دارد بتواند این سازمان فرهنگی مهم  که مشکلات زیادی هم دارد را به سرمنزل مقصود برساند.

صاحب نیوز: گمانه زنی شما درباره استانداری آینده چیست؟

گزینه هایی که برای استانداری اصفهان شانس بیشتری  داشتند را، معرفی کردیم و اکنون با رای اعتماد مجلس به وزیر کشور – مساله‌ای که از قبل هم به وضوح قابل حدس بود- گمانه زنی‌ها و فعالیت‌ها برای انتخاب استانداران شکل جدی‌تر و رسمی‌تری به خود گرفته است. دراین میان، خواص، نمایندگان وسیاسیون اصفهان هم از این قاعده مستثنی نیستند و رایزنی‌های جدی‌تری را برای استاندار اصفهان با وزیر کشور و رئیس جمهور آغاز کرده‌اند اما هنوز چیزی قطعیت برای اعلام رسمی ندارد.