بینش مطهر
۲۲:۳۸ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۸

دبیرخانه بینش مطهر استان اصفهان:

برگزاری چهارمین دوره تربیت مربی آثار استاد شهید مطهری

دبیرخانه بینش مطهر استان اصفهان در نظر دارد چهارمین دوره ی طرح مذکور را با بیش از۱۰۰۰ نفر معرفت پژوه در سطح استان اصفهان برگزار نماید…

به گزارش صاحب نیوز، دبیرخانه بینش مطهر استان اصفهان با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، پس از برگزاری موفق سه دوره طرح مطالعاتی – تربیت مربی آثار استاد شهید آیت الله مطهری(ره) با عنوان بینش مطهر، در نظر دارد چهارمین دوره ی طرح مذکور را با بیش از1000 نفر معرفت پژوه در سطح استان اصفهان برگزار نماید.

علاقه مندان جهت ثبت نام در این طرح می توانند تا دهم شهریور ماه سال 92 با در دست داشتن مدارک خود (2 قطعه عکس وکپی شناسنامه) و مراجعه حضوری به دبیرخانه بینش مطهر به آدرس: اصفهان، خیابان کاشانی، محله چهارسوق، کوچه روضاتیان (روبروی خیابان طالقانی)، دبیرخانه شهراسلامی، دبیرخانه بینش مطهر، اقدام به ثبت نام نمایند.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:  2331064

آدرس سایت:   www. Bineshmotahar.ir

 ***

به گزارش صاحب نیوز، محمد وحید صافی، مسئول دبیرخانه بینش مطهر در این باره گفت: پس از اینکه دبیرخانه بینش مطهر طی سه سال گذشته توانست سه دوره  طرح مطالعاتی – تربیت مربی بینش مطهر را درسال اول با220 نفر ودر سال دوم با320 نفر و در سال سوم با 957 نفر مخاطب به اتمام برساند، در سال 92 بنا دارد با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و سایر ارگان های فرهنگی استان چهارمین دوره طرح مذکور را با بیش از1000 نفر مخاطب، آغاز نماید.

صافی پیرامون شیوه نامه اجرایی طرح بینش مطهر گفت: این طرح در 4 سطح اجرا می شود، که هر سطح 16هفته (4 الی 5 ماه) زمان می برد و کلّ طرح جمعاً2 الی  2.5 سال به طول ‌می انجامد. در ابتدای طرح، دوره توجیهی ترتیب داده شده است که در این دوره، آشنایی کلّیِ هر معرفت پژوه با طرح بینش مطهر و توجیه شدن پیرامون چیستی و چرایی مطالعه کتب شهید مطهری(ره)، آشنایی اجمالی با زندگی و ابعاد فکری و شخصیتی استاد مطهری(ره)، طی سخنرانی هایی توسط اساتید شاخص و مبلغین برتر انجام خواهد شد، به علاوه انتخاب محل برگزاری کلاس در طول دوره و شناسایی افرادی که بناست در آینده هم مباحثه ایی وهم کلاسی او در این طرح باشند در این دوره توسط خود معرفت پژوه انجام خواهد شد، به علاوه در این دوره کتب و نرم افزارهای مورد نیاز هر سطح با تخفیف حداکثر 50% در اختیار معرفت پژوهان قرار خواهد گرفت.

مسئول دبیرخانه بینش مطهر در توضیح بیشترِ چگونگی اجرای طرح بینش مطهر اضافه نمود: در پایان دوره توجیهی، معرفت پژوهان به گروه های مباحثاتی چندنفره وگروه های کلاسی 30 الی 50 نفره تقسیم خواهند شد. (مشخص نمودن تعداد افراد هرگروه، فراوانی جنسیتی هرگروه، محل تشکیل جلسات مباحثه و کلاس، انتخاب سرگروه محتوایی، انتخاب استاد و سایر مسائل مربوط به گروه های مباحثاتی با صلاحدید و برنامه ریزی مسئولین دوره انجام می پذیرد.) هر گروه باید در هفته، یک جلسه مباحثه با حضور سرگروه محتوایی و سرگروه اجرایی (که از بین خود افراد هر گروه برای انجام وظایفی چون: حضور و غیاب اعضا، ارتباط با مسئولین طرح برای گزارش دهی ماهانه، تکمیل برگه گزارش مباحثه و… ) و یک کلاس 2 ساعته با حضور استاد در مکان های اعلام شده داشته باشند. هر چهل روز یک بار نیز گردهماییِ عمومی با حضور همه اعضا برگزار خواهد شد. سخنران این گردهمایی از مبلغین شاخص می باشد و هدف از برگزاری این گردهمایی ها 1- پاسخگویی به سوالات وشبهاتی است که در گروه های مباحثاتی و کلاسی بی پاسخ مانده 2- مطرح نمودن مباحث تکمیلی و انگیزشی از اندیشه های استاد مطهری (ره) متناسب با مقرری مورد مطالعه در هر سطح توسط استاد همایش 3- جمع شدن خانواده بینش مطهر گرد یکدیگر و اطلاع از وضعیت یکدیگر و… می باشد. در پایان هر گردهمایی نیز آزمون کتبی به عمل می آید، که  مجموع نمرات این آزمون به علاوه ی نمرات آزمون های ماهانه کلاسی و نمرات کاربرگ های گروه مباحثاتی و نظم معرفت پژوه در حضور وغیاب های کلاسی در اعطای مدرک پایان دوره و اعطای مجوز مربی گری به معرفت پژوهان و به کارگیری آن ها در مراکز فرهنگی به عنوان سرگروه و مربی به شدّت تاثیرگزارخواهد بود!

صافی همچنین درباره تعداد کتبی که در این طرح مطالعه می شود گفت: در هر سطح طرح بینش مطهر به طور متوسط 8 کتاب مورد بحث و مطالعه قرار می گیرد وجمعا اگر کسی موفق به گذراندن چهار سطح باشد با بیش از30 کتاب از کتب اصلی و پایه ای استاد مطهری(ره) آشنا خواهد شد و مسلماَ چنین شخصی از شاکله ی فکری- عقیدتی و بینش اسلامی مستحکم و نسبتاَ کاملی برخوردار می شود.