دورخیز هاشمی برای ریاست خبرگان
۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

دورخیز هاشمی برای ریاست خبرگان

خبرنگاران در جریان پیگیری‌های خبری به "زمزمه"ها و "گفته می‌شود"هایی برمی‌خورند که میهمان‌کردن مخاطبان به این شنیده‌ها خالی از لطف نیست.

به گزارش صاحب نیوز ، برخی نزدیکان هاشمی رفسنجانی با اشاره به احتمال کاندیدا نشدن آیت الله مهدوی کنی برای ریاست خبرگان، فعالیت ها و رایزنی های خود را شروع کرده اند. ماه گذشته آیت الله مهدوی کنی عمل جراحی چشم داشته اند اما هنوز خبری درباره عدم کاندیداتوری ایشان مخابره نشده است. جلسه مجلس خبرگان نیمه دوم اسفند برگزار می شود.

*در هفته گذشته خبری در رسانه ها درباره دیدار مجید انصاری، اسحاق جهانگیری و موسوی لاری با رهبر معظم انقلاب نقل شد. پس از انتشار این خبر شاهد واکنش های متفاوتی بودیم.

در جلسه مجمع روحانیون مجید انصاری گزارش این دیدار را ارائه کرد و همه اعضا از این دیدار استقبال کردند.

محمد خاتمی پس از این جلسه مجددا یکی از اعضای دیدار کننده را خصوصی خواسته و به وی گفته گزارش کاملی از دیدار را برایم مجددا بیان کن.

جریان انحراف با نگرانی از این دیدار گفته رهبری می خواهد آرایش جدیدی را در صحنه سیاسی کشور ترسیم نماید.

جریان فتنه هم با ابراز نگرانی گفته رهبری با ظرافت و هوشمندی در صدد جدایی فتنه از اصلاح طلبان خط امامی است.

جریان حامی هاشمی هم با اشاره به صحبت های رهبر انقلاب مبنی بر اینکه" مشکلات همیشه و در دولت های گذشته هم وجود داشته" معتقدند این بیان نشان می دهد رهبری امتیازی به جریان اصلاحات بدون توبه از فتنه 88 نخواهد داد.

*یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری جلسه ای انتخاباتی را با 40 تن از نمایندگان ادوار مجلس برگزار کرده است. نکته قابل تامل این جلسه آن است که تعداد قابل توجهی از این نمایندگان به دلیل همراهی با فتنه 88، مشکلات مالی و اخلاقی، از سوی هیات های اجرایی و نظارت رد صلاحیت شده بودند و امکان ثبت نام دوباره برای انتخابات مجلس را پیدا نکرده بودند.

*علیرغم پایان مدت سفارت علی اصغر شعر دوست در شهر دوشنبه تاجیکستان وی هنوز به کشور بازنگشته است. شعر دوست سابقه نمایندگی مجلس ششم و همراهی با حزب مشارکت را در کارنامه خود دارد. گفته می شود وی رابطه خوبی با مشایی دارد.

*در جلسه استانداران با رئیس جمهور، سعید مرتضوی رئیس تامین اجتماعی در صندلی کنار رئیس جمهور نشست در صورتی که در جلسات گذشته روی این صندلی معمولاصولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور می نشست. سعید مرتضوی در این جلسه صحبتی نکرد و معلوم نشد به چه دلیلی به این جلسه دعوت شده است.

*چندی قبل خبری درباره وضعیت سخت معیشتی یکی از اساتید اخلاق به یکی از بزرگان رسید و وی هم مبلغی را برای گشایش در وضع زندگی این استاد به قم فرستاد . این استاد اخلاق از دریافت این هدیه امتناع کرد و معلوم شد وی برای شکستن نفس سرکش با لباس کارگری به محل تجمع کارگران می رفته و روزهایی هم موفق شده بود که سر کار برود.

*حرکت وبلاگی جریان انحراف در هفته گذشته در دفاع از تقابل دولت و مجلس و برهم زدن انسجام کشور نشان داد این جریان تدارک گسترده ای را برای ورود به صحنه انتخابات با استفاده از اموال بیت المال برنامه ریزی کرده است. وبلاگ های این جریان با طرح مطالبی مدعی شدند عدالت طلبی مقدم بر ولایتمداری است و به خاطر عدالت می توان در برابر ولایت ایستاد!

*موسوی خوئینی ها در جلسه اعضای  مجمع روحانیون گفته :" طرح کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی برای ریاست جمهوری بازی طرف مقابل است و ما نباید فریب آن را بخوریم. طرف مقابل که باید پاسخگوی مشکلات اقتصادی باشد بازی هاشمی را مطرح کرده تا از پاسخگویی فرار کند. این کار باعث ایجاد تردید در کاندیداهای ما شده و رسانه های ما هم در این دام افتاده و مدام آمدن هاشمی را تیتر یک می کنند.موضوع بدتر آن که شبکه انتخاباتی ما هم به سمت هاشمی رفته است."خوئینی ها معتقد است هاشمی تا یقین به پیروزی نداشته باشد نمی آید.

*شنیده ایم به دستور رئیس جمهور یکی از شرکت های خودرو ساز که 80 هزار خودرو ناقص را در پارکینگ خود دارد موظف شده است به سرعت نواقص این خودروها بر طرف و روانه بازار کند. به گفته کارشناسان ورود این حجم از خودرو می تواند التهاب بازار را کنترل نماید.

*در جلسه انتخاباتی جریان انحراف این بحث مطرح شده که کاندیدای ما به هر قیمت ممکن باید شعار 5 برابر کردن یارانه را مطرح نماید. در این جلسه همچنین مطرح شده که ما به هر طریق ممکن باید هاشمی را وارد صحنه انتخابات کنیم تا بتوانیم خود را به نظام تحمیل نماییم.

*حبیب الله پیمان امضای خود را در بیانیه 6 تن از اعضای ملی-مذهبی ها تکذیب کرد. در این بیانیه مباحثی درباره انتخابات آزاد، لزوم تعلیق غنی سازی و مذاکره با آمریکا مطرح شده بود. پیمان اعلام کرده من به صورت مشروط و با حذف برخی محورها حاضر به امضای این بیانیه شده بودم اما تهیه کنندگان بدون گرفتن امضا ، نام مرا ذیل این بیانیه آورده اند.

*مدیر یک روزنامه که تبدیل به بولتن جریان انحرافی شده اقدام به راه اندازی یک شرکت تبلیغاتی نموده تا بتواند در تهران و جاده های منتهی به پایتخت با قرار دادهای صدهها میلیونی این روزنامه را تبلیغ و از اموال عمومی هزینه این تبلیغات را دریافت نماید.

*شنیده ایم نیکزاد که از وی به عنوان یکی از گزینه های ریاست جمهوری دولت نام برده می شد منتفی شده است. نیکزاد در دیدار مشترک نمایندگان دولت و مجلس با رهبر معظم انقلاب حضور داشت و به خاطر شنیدن برخی مشکلات مردم و کشور اشک ریخته بود.

*در جلسه اخیر محمع روحانیون مقرر شد چهار نفر از اعضای این مجمع دیداری با عسگر اولادی داشته و مباحثی را با وی مطرح نمایند. شنیده ایم از لحن سخنان عسگراولادی در برخورد با منتقدین تجلیل به عمل آمده است.