پشت پرده ائتلاف ۱   ۲ از زبان حداد عادل
۱۴:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

پشت پرده ائتلاف ۱ ۲ از زبان حداد عادل

ما سه نفر سه جور فکر می کنیم و عمل می کنیم. اما اختلاف ها آنقدر مهم نیست که در انتخابات رقابت کنیم.

این روزها با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بازار ائتلاف های سیاسی داغ است و به همین دلیل هفته نامه پنجره گفتگویی با "غلامعلی حداد عادل" یکی از اعضای ائتلاف 1 + 2 انجام داده است  که قسمت هایی از آن به شرح زیر است:

* یک روز در حاشیه جلسه مجمع تشخیص مصلحت دکتر ولایتی با من صحبت کرد و گفت که با قالیباف صحبت کرده ایم و قرار است تدبیری بیاندیشیم که برای تشکیل ساز سازو کاری که با هم رقابت نکنیم.آیا توهم حاضری که در چنین جمعی شرکت کنی؟من هم قبول کردم و آن را به نفع مصلحت کشور دانستم.

* هر چند پذیرش این ائتلاف به این معنا نیست که من نسبت به تفاوت هایی که با آقایان قالیباف و ولایتی دارم بی اعتنا یا بی توجه باشم. ما سه نفر سه جور فکر می کنیم و عمل می کنیم. اما اختلاف ها آنقدر مهم نیست که در انتخابات رقابت کنیم.

* تا آنجا که من می دانم آقای ولایتی برای اولین بار ایده ائتلاف را مطرح کرده است.

* حداد عادل درباره دلیل رسانه ای کردن ائتلاف 2+1  گفت: ما دو ماهی بود که بین خودمان سه نفر جلسات منظم و مفصلی داشتیم و بعد از ان بود که در سفر به کرمان آن خبر را اعلام کردم.البته قبل از این که من اعلام کنم این موضوع خبری شده بود .مسیر خبری شدنش هم این بود که ما به نتیجه رسیدیم که اصل این فکر را به اطلاع بزرگانی همچون آیت الله مهدوی کنی  و دیگران برسانیم.

وقتی ما این موضوع را با چند نفر از سیاسیون و بزرگان مطرح کردیم، از دفتر برخی از آنها به بیرون درز کرد.البته ما این احتمال را هم می دادیم. یکی دو هفته بعد دیدیم رسانه ها ائتلاف را مطرح کرده اند. وقتی من به کرمان رفتم دانشجویان سوال کردند و من هم نمی توانستم خلاف واقع  بگویم آن خبر را تایید کردم.

* اعلام این خبر چند گروه را ناراحت کرد. از جمله افرادی که با عطش عجیبی داشتند برای حضور در انتخابات آماده می شدند.همچنین برخی احزاب که می خواستند تازه کار را آغاز کنند از ائتلاف دلگیر شدند. رقبای اصولگرایی نیز وقتی فهمیدند قرار است از تکثر نامزدهای اصولگرا جلوگیری شود، خیلی عصبانی شدند.