اوقاف بادرود
۲۳:۲۷ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۴

رئیس اداره اوقاف بادرود خبر داد:

ساخت بزرگترین درب فلزی کشور برای ورودی آستان امامزاده آقاعلی عباس(ع)

حجت الاسلام محلوجی از شروع ساخت ۸۵ باب سوئیت جهت اسکان زائران خبر داد و گفت: کار ساخت بزرگترین درب فلزی فلزی کشور برای ورودی اصلی آستان مقدس با حدود ۱۱ هزار قطعه توسط هنرمندی از آران و بیدگل به زودی به پایان می رسد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، رئیس اداره اوقاف بخش امامزاده امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل امامزاده آقاعلی عباس و سید محمد (علیهماالسلام) برگزار شد اظهار کرد: تعداد ۳۹ موقوفه در این بخش امامزاده وجود دارد که شامل ۱۶۰ رقبه انتفاعی منفعتی است که بیشتر نیات واقفان جهت احداث مسجد، حسینیه، فاطمیه، خدمات مسکونی، مذهبی و مزروعی بوده است.

حجت الاسلام علیرضا محلوجی افزود: در بخش بقاع نیز تعداد کل رقبات ۱۲۲ مورد شامل موضوعات مذهبی، صنعتی، خدماتی و رفاهی، اداری، تجاری و مزروعی است.

وی تصریح کرد: امامزاده آقاعلی عباس و سید محمد (علیهماالسلام) یکی از شاخص ترین امامزاده های کشور است که سالانه بالغ بر ۳ میلیون نفر برای زیارت در این مکان مقدس حضور می یابند و می طلبد از این ظرفیت در جهت گسترش گردشگری مذهبی در منطقه توجه ویژه ای شود.

رئیس اداره اوقاف بخش امامزاده با بیان اینکه در بحث موقوفات آگاهی بخشی قابل توجهی صورت نگرفته است گفت: یکی از راه‌های ترویج وقف، وقف مشارکتی است که اگر بتوانیم این نوع وقف را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم آثار خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی به طرح جامع ۳۰۹ هکتاری آستان مقدس اشاره کرد و بیان داشت: با تصویب این طرح تقریباً همه برنامه‌ها برای فعالیت عمرانی در آستان مشخص‌ شده و رسیدن به هدف غایی برای ایجاد یک ظرفیت گسترده در بحث پذیرش گردشگر مذهبی، نیاز به همت جمعی مسئولان استانی و کشوری است.

حجت الاسلام محلوجی از شروع ساخت ۸۵ باب سوئیت جهت اسکان زائران خبر داد و خاطر نشان کرد: کار ساخت بزرگترین درب فلزی فلزی کشور برای ورودی اصلی آستان مقدس با حدود ۱۱ هزار قطعه توسط هنرمندی از آران و بیدگل به زودی به پایان می رسد.