IMAGE635037964785337893
۰۳:۳۰ - شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۲۱

متن و حاشیه چهارمین روز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری

متن و حاشیه چهارمین روز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور به این شرح است:

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نسیم ، محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات، اولین چهره شاخص چهارمین روز، با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای انتخابات ثبت نام کرد. وی با همراهی جمعی از دولتمردان دولت اصلاحات، همچون مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش، علی صوفی وزیر تعاون و احمد معتمدی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت اصلاحات وارد وزارت کشور شد.

محمدرضا عارف، در نشست خبری خود بیان داشت که: رقیب اصلی من عدم حضور مردم است اگر مردم نیایند شکست می‌خورم. برای تایید صلاحیت نه شرط میگذارم نه شرط قبول میکنم. پرونده هسته ای سیاسی شده است لذا باید با راهکار سیاسی بسته شود. رنگ انتخابات من سفید است، چرا که این رنگ، رنگ مورد قبول همه نژادهاست. حضور همسرم با من حاشیه درست نمی کند و حتی موثر هم بوده است. شایسته سالاری را زمینه مناسب برای انتخابات می دانم و هرکسی که شکست بخورد در دولت آینده سهمی دارد. من به حسن روحانی ارادت دارم و معتقد نیستم که آدم ها را باید جناح بندی کنیم. من با استناد به کلام خودش که گفت من اصولگرا هستم، گفتم که وی اصلاح طلب نیست.

– اجماعی بین بنده، شریعتمداری، جهانگیری و مهرعلیزاده در حال شکل‌گیری است.

– سید قنبر حیدری، صبح امروز وارد ستاد ثبت نام کاندیدای ریاست جمهوری در وزارت کشور شد. وی 83 سال دارد و فوق لیسانس روزنامه نگاری قبول شده ولی به دلیل نداشتن هزینه دانشگاه ادامه تحصیل نداده. حیدری شش دوره در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و معروف به حاج آقا ریاست جمهوری است. وی 5 دوره نیز از حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرده است.

– حسین روحانی فردی دیگری است که برای انتخابات ثبت نام کرده است. وی سه دوره است که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند و بیان کرده که من قالیباف اصلی هستم و قالیباف دروغ می گوید که من قالیباف هستم. من 5 فرزند دارم و هر 5 فرزندم در بهمن به دنیا آمده اند. وی با در دست داشتن پوستر احمدی‌نژاد در کنار زن بی‎سرپرست، گفت که به دنبال این است که خانواده های بی سرپرست را تحت اولویت دولت خود قرار دهد. وی همچنین به عشق احمدی‌نژاد کت احمدی نژاد به تن کرده است. وی مدعی است که 54 میلیون رای در کشور دارد.

– حمیدرضا رفیعی یک لیسانسه مددکاری از آلمان، امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور، ضمن ثبت نام، در جمع خبرنگاران گفت: من به خاطر فرمایش رهبری مبنی بر اینکه امسال سال حماسه ساز است در این عرصه حضور پیدا کردم. معتقدم اگر اقتصاد اروپا سامان یابد اقتصاد ما نیز اصلاح می شود. در ایران همشهری ها و افراد طرفداری هستند که به من رای بدهند، البته سایتهای اینترنتی دارم. اگر رئیس جمهور شوم کابینه خود را از مددجویان آلمانی انتخاب می کنم

– محی الدین نجفی، کارشناس ارشد حقوق از استان کردستان، با حضور در ستاد انتخابات ثبت نام کرد. وی هدف خود از ثبت نام را احیای اخلاق و حقوق شهروندی دانست. او برنامه دولت خود را نهادینه کردن اقتصاد بر پایه تعامل بین الملل عدالت و نفی تبعیض اقلیت دینی در کشور دانست. وی گفت:« به جز اسرائیل با همه کشور ها تعامل ایجاد خواهم کرد. در کردستان پژو پارس سوار میشو ولی در تهران از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنم»

– عشرت کاظم پور، تاریخدان، نیز فرد دیگری بود که ثبت نام کرد. وی گفت که کارهای اجرایی در فرهنگ و اقتصاد داشته است و برای همه مشکلات کشور برنامه دارد.

– مهندس میرمجید زنده دل، دبیر شهرستان شهریار ، ملارد و قدس ائتلاف تشکل‌های مردمی کشور برای ثبت نام وارد وزارت کشور شد

– غلامعلی حداد عادل، عضو ائتلاف پیشرفت برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم وارد ستاد انتخابات کشور شد. وی در بدو ورود در پاسخ به «نسیم» اظهار داشت: «اینکه از قالیباف حمایت کردم به این معنا نیست که کاندیدای نهایی ائتلاف پیشرفت قالیباف است».

– حداد عادل همچنین در جمع خبرنگاران افزود :«قطعا نظر سنجی‌ها عامل موثری است اما ممکن است عوامل دیگری هم در تعیین فرد نهایی موثر باشد».

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نسیم، حداد عادل در نشست خبری افزود:

-مقام معظم رهبری صریحا در سخنان نوروزی اعلام کردند که از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کنند.
-انتخابات رئیس مجلس تابع ترکیب نمایندگان در داخل مجلس است اما انتخابات رئیس‌جمهوری با رأی ملت وارد عرصه می‌شود و رأی مردم و نمایندگان به یک معنا نیست.
-بنده تعدد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را در میان اصولگرایان نمی‌پسندم به همی دلیل در ائتلاف سه گانه و پیشرفت حضور یافتم تا با این نیت از تعدد کاندیداها جلوگیری شود.
– ابوترابی از دوستان ما هستند و ایشان هم از طرف عده‌ای دیگر نامزد شده‌اند و امیدواریم تا پایان عرصه انتخابات حضور داشته باشند.
-انتخاب پارلمانی رئیس جمهور نمی تواند مبنای بحث قرار گیرد و تنها چند سالی است که این بحث مطرح است و در حال حاضر به طور جدی مطرح نیست.
– بنده از جانب پایداری احساس تخریب نکردم و دوستانی که در ایثارگران و رهپویان فعالیت می‌کنند یاران نزدیک من هستند.
– همانطور که آقای قالیباف گفتند، دولت آینده یک شرکت سهامی نیست و به همین دلیل نتایج کار گروه‌ها در اختیار فرد نهایی قرار می‌گیرد.

– اکبر اعلمی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد وزارت کشور شد. وی در جمع خبرنگاران گفت: من اصلاح‌طلب مستقل هستم و برای احیای منشور نوفل لوشاتو وارد عرصه انتخبات شده‌ام .

– اکبر اعلمی در نشست خبری تاکید کرد: حداد عادل 32 سال است که در این مملکت حرف می‌زند و حرف نویی ندارد. خبرنگاران باید به جای توجه به وی به حرف‌های افرادی مثل من توجه کنند.اگر این مجلس، مجلس بود عدم کفایت رئیس‌جمهور را صادر می‌کرد. سی سال شورای نگهبان افراد مختلفی را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری تایید کرده که عده ای شدند بنی صدر، خائن، هاشمی، خاتمی،موسوی و سران فتنه و عده ای احمدی نژاد جریان انحرافی شدند.وی افزود: به نظر من طبق توصیه حضرت آقا، شورای نگهبان سختگیری نکند و اجازه دهد همه جریان ها حضور داشته باشند و مردم خودشان کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.

– علیرضا زاکانی به همراه مجتبی رحماندوست، روستا آزاد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، زهره الهیان، مجتبی شاکری و جمعی از خانواده‌های شهدا و جانبازان وارد ستاد انتخابات کشور شد.
– علیرضا زاکانی در پاسخ به «نسیم»: در صورت ورود سعید جلیلی به انتخابات با وی ائتلاف می‌کنم.مرام‌نامه من که شامل اصولی است که برای موضوعات مختلف کشور در نظر دارم، در هفته جاری منتشر می‌شود.

– علیرضا زاکانی در نشست خبری بیان داشت: سال 84 مسئول ستاد شخصی نبودم، قالیباف واحمدی‌نژاد و رضایی با هم میثاق نامه‌ای داشتند که بنده به عنوان مسئول ستاد آبادگران مسئولیت ستاد هر سه را بر عهده داشتم. دولت آینده باید دولت فسادستیز باشد .
معتقدیم گفتمان انقلاب اسلامی در مسیر تجلی ارزش‌های آن با تکیه بر فرمایشات امام و رهبری است.
– ما قائل به تفکر انقلابی و جهادی در کشوریم
– تبعیت از رهبری افتخار و خدمتگزاری شایسته یک اصا است. مردم را هم ولی نعمت خودمان و هم حضور آنها را در عرصه های مختلف جامعه راهگشای رسیدن به اهداف انقلاب می دانیم.
– امروز انقلاب اسلامی ظرفیت های بزرگی دارد و با آوردن مردم به صحنه راه های دور به هم نزدیک خواهند شد
– بدنبال حضور نخبگان در تصدی امور هستم
– معتقدم وزرا رعیت نیستند بلکه همکاران من در کابینه هستند.
– معتقدم هستم دولت آینده به جای وعده عمل کند و به جای حذف انگاری به ارزش ها توجه کند
– دولت آینده باید دولت فسادستیز باشد و با این تدبیر راه خودش را دنبال کند. پاک بودن کافی نیست
– گام اول مبارزه با نظام سلطه ساختن ایران است
– به جای تخریب اشخاص توجه‌ام معطوف به نقد کارشناسانه به برنامه آنها است‬
– ‫در پای صندوق رای نیز با همه رقبا رفیقم
– راه اثباتی رقابت را با سایر دوستان خوهیم داشت بدون این که با ضدیت با افراد بخواهیم برای خود سرمایه ایجاد کنیم‬.

– رضا فردی پور، پرستار 30 ساله، نیز در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. وی گفت سعی می کنم از همه کاندیداها در کابینه استفاده‌ کنم. همچنین وی گفت با توجه به تکلیف الهی آمده‌ام. احمدی نژاد رئیس دفترم خواهم گذاشت. فالیباف، حداد و محسن رضایی را که در درجه دوم هستند معاون دوم خود خواهم گذاشت. کابینه ام را از مراجع تقلید تشکیل می دهم

– غلامرضا اسماعیلی 41 ساله که با پسر پانزده ساله اش سوار با کالسکه تا جلوی درب وزارت کشور آمده بود، هدف خود را از این حضور، نشان دادن سادگی و نوعی نوآوری عنوان کرد.

– حسنعلی نوری جانشین ستاد انتخابات کشور: تاکید ما این است کسانی که قصد ثبت نام دارند، حضور خود را به روز پایانی و ساعات پایانی موکول نکنند.مهلت قانونی ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نیست. روند ثبت نام، روند عادی خود را طی می‌کند و این فرصت برای همه داوطلبان فراهم است که دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را در سالن جنبی ستاد ثبت نام اعلام کنند.

– علی احمدی، وزیر سابق آموزش و پرورش در دولت نهم وارد ستاد انتخابات کشور شد.وی شعار دولت خود را ‘پیشرفت’ اعلام کرد.

– علی‌احمدی در نشست خبری بیان داشت:بنده اصولگرایم و از آنجایی که رهبر انقلاب فرمودند که دولت آینده نقاط مثبت دولت فعلی را داشته باشد و نقاط منفی را نداشته باشد، در صحنه حضور پیدا کرده‌ام. بر نامه دراز مدت و کوتاه مدت اقتصادی دارم که در برنامه‌های کوتاه‌مدت سعی می‌کنم تورم به وجود آمده را مهار کنم و برای جوانان شغلی مناسب دست و پا کنم.

– ایرج استیریکی، که خود را فردی ثروتمند معرفی کرد و از خرمشهر آمده بود، ثبت نام کرد. وی رنگ انتخاباتی خود را سفید اعلام کرد. همچنین وی در جمع خبرنگاران گفت که من نیامده ام شعار بدهم بلکه آمده عمل کنم. من آنقدر پول دارم که احتیاج به پول دولت ندارم. شورای نگهبان یکبار من را رد صلاحیت کرده است ولی اینبار از شورای نگهبان می‌خواهم یکبار هم که شده بگذارند مردم رئیس جمهور بشوند و درد آنها را به مقامات رسانده شود.
من برای تعهد خودم جان خود و خانواده‌ام را گرو میگذارم

– محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.
– عبدالحسین روح الامینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که «چرا محسن رضایی با این جمعیت و این همه هیاهو برای ثبت نام آمده است؟» گفت: این جمعیت به صورت کاملا خود جوش از نماز جمعه به محسن رضایی پیوسته‌اند و سپس به ستاد انتخابات آمده‌اند

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نسیم از ستاد انتخابات وزارت کشور، محسن رضایی در نشست خبری خود گفت: اگر هر کسی در این کشور بر اساس قانون عمل کند بی نظمی به وجود نمی‌آید. در جمع هوادارانم گفتم که باید از قانون تبعیت کنند. اگر همه چیز در چارچوب قانون انجام شود نه گروه انحرافی در کشور به وجود می آید و نه فتنه ایجاد می‌شود. قانون متاسفانه نواقصی دارد در آن فرق فعالیت های انتخاباتی با تبلیغات را تفکیک نکرده اند
من به نفع کسی کنار نمی‌کشم. از هاشمی اطلاعی ندارم و دو هفته ای هست او را ندیده ام. آزادگی‌ام را به هیچ کس نمی‌فروشم
هیچ گاه برای اثبات خودم کسی را نفی نمی کنم. غبار شلمچه را به 10 تا ریاست جمهوری نمی‌دهم.
فشار اقتصادی بر مردم بالاست. به هر شهرستانی که رفته ام این امر حکم فرما بوده است.
30 درصد از مشکلات بخاطر تحریم هاست و بقیه مربوط به ناکارآمدی دولت، خود زنی و خود تحریمی است.
ما در شرایط اقصادی خاصی هستیم. فرق شعاد دادن و عمل در اقتصاد این است که شعار دادن توصیه‌های دلسوزارنه است، اما عمل کردن و نسخه نوشته برای امراض اقتصادی است.
کالاهای چینی به تولید کشور ضربه زده است؛ اقتصاد کشور بیمار است و نیاز به نسخه دارد.
محسن رضایی بالا رفتن ریسک در سرمایه گذاری و تولید را باعث خارج شدن نقدینگی از ریل اصلی‌اش خواند و تصریح کرد:ما با اطمینان بخشی به تولید و کاهش ریسک سرمایه گذاری و اعطای یارانه سبز به کشاورزان، بازدهی در تولید را بالا می بریم، ریسک تولید را کاهش می‌دهیم و بانک مرکزی را در مدیریت پول، قدرتمند و اختیاراتش را وسیع می‌کنیم که مدیریت پول از وضعیت فعلی خارج شود.

-صولت مرتضوی، دبیر ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران: تبلیغات از زمانی که فهرست داوطلبان تایید صلاحیت شده توسط وزارت کشور اعلام شود، مجاز است. هر گونه رفتار خلاف قانون به دستگاه‌های نظارتی گزارش می‌شود.راه‌اندازی کارناوال و انسداد خیابان خلاف قانون است
در قانون انتخابات فصل تبلیغات را داریم. به استناد مواد 62 و 63 و 64 به بعد تبلیغات از زمانی که فهرست داوطلبان تایید صلاحیت شده توسط وزارت کشور اعلام شود مجاز است و هر گونه تبلیغات از ناحیه هر کسی که روی دهد خلاف قانون است. راه اندازی کارناوال‌ها و انسداد خیابان‌ها خلاف قانون است. هر گونه رفتار خلاف قانون انتخاباتی از سوی داوطلبین به دستگاه‌های نظارتی گزارش می‌شود. هر کس داوطلب انتخابات باشد و بخواهد تحت هر عنوانی تبلیغات کند خلاف قانون است. هر داوطلب می‌تواند حداکثر 10 الی 15نفر برای ثبت نام همراه داشته باشد.