%d8%a7%d9%88%d8%b1%da%98%d8%a7%d9%86%d8%b3
۱۴:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۰

مسئول اورژانس نائین:

یک هزار ۷۲۴ مأموریت اورژانسی در شش ماه نخست سال ۹۵ انجام شد

عباسی با اشاره به افزایش شش درصدی مأموریت‌های این شهرستان در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، تصریح کرد: در این مدت، ۱۵۹ مورد از تصادفات نائین مربوط به موتورسواران بوده است.

مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نائین در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، اظهار کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری، فوریت‌های پزشکی شهرستان نائین، یک هزار و 742 مأموریت را انجام داده‌اند.
رضا عباسی بابیان اینکه از 724 مأموریت انجام‌شده در این مدت یک هزار و 93 مأموریت غیر تصادفی و 649 مأموریت، تصادفی بودند، گفت: از مجموع حوادث تصادفی در این مدت، 192 مورد در مناطق شهری و 457 مورد در مناطق جاده‌ای شهرستان رخ داد.
وی با اشاره به افزایش شش درصدی مأموریت‌های این شهرستان در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، تصریح کرد: در این مدت، 159 مورد از تصادفات نائین مربوط به موتورسواران بوده است.
مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نائین بابیان اینکه درمجموع مأموریت‌های انجام‌شده، یک هزار و 356 بیمار و مصدوم توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند، ادامه داد: در 6 ماهه نخست امسال، 417 بیمار داخلی و 216 بیمار قلبی از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در شهرستان نائین بهره‌مند شدند.
عباسی با اشاره به انجام یک مورد زایمان موفق توسط کارکنان اورژانس 115 نائین، گفت: در این مدت، 25 حادثه ویژه اورژانسی در شهرستان رخ داد که 16 مورد از آن‌ها مربوط به تصادفات بود.
وی بابیان اشاره به اینکه در جاده‌های این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در موقعیت کریدور شمال – جنوب، روزانه 32 هزار تردد صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی نائین در نیمه نخست امسال، امداد- سلامت طرح‌های نوروزی، تابستانه و ایام رحلت امام (ره) را پوشش دادند.
مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نائین جمعیت این شهرستان را بالغ‌بر 40 هزار نفر عنوان و اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از شش پایگاه شامل دو پایگاه شهری- جاده‌ای و چهار جاده‌ای، یک اتاق فرمان و 45 نفر کارکنان به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی به شهروندان است.

انتهای پیام/ الف