img_4953
۱۴:۵۸ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۳

در نشست خبری المپیاد علمی مبلغان زبان‌دان کشور عنوان شد

۲۰۳ مُبلغ بین المللی در اصفهان شش زبان زنده دنیا را فرا می گیرند/ غنای شعر کودک با تأکید بر اشعار قرآنی

اولین شب‌شعر کودک در سطح کشور توسط حوزویان در اصفهان شکل‌گرفته و جلسات این شب‌شعر به‌صورت منظم هر هفته در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان و رئیس موسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلس (ره) پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: دومین المپیاد علمی مبلغان زبان‌دان کشور به میزبانی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر صافی اصفهانی بابیان اینکه اولین دوره این جشنواره در سال 1389 برگزار شده بود، گفت: در آن دوره به دلیل اینکه گستره آن استانی بود پنج زبان انگلیسی، اسپانیایی، عربی، فرانسه و چینی در نظر گرفته‌شده بود.

وی با بیان اینکه در مرکز آموزش‌های زبان‌های خارجی طلاب و مبلغان شش زبان انگلیسی، اسپانیایی، عربی، فرانسه، چینی و آلمانی آموزش داده می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر 203 نفر در این دوره‌ها و حوزه ترجمه و تبلیغ مکتوب و تربیت مبلغ بین‌الملل در حال تحصیل هستند.

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان در این دوره از جشنواره به دلیل برگزاری کشوری، فقط دو بخش عربی و انگلیسی در نظر گرفته‌شده است، گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این دوره از جشنواره می‌توانند از 11 تا 27 آذر با مراجعه به سایت اینترنتی مرسلات به نشانی morsalat.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند.

حجت‌الاسلام صافی اصفهانی از تلاش برای برگزاری به‌صورت هر دو سال این جشنواره به‌جای پنج سال خبر داد و افزود: سوم دی‌ماه آزمون آنلاین و سپس هشتم بهمن‌ماه سال جاری آزمون کتبی برگزار می‌شود و سومین مرحله المپیاد که شامل مصاحبه علمی و آزمون شفاهی است در پنجم اسفندماه انجام می‌گیرد.

وی بابیان اینکه 10 اسفندماه نتایج المپیاد اعلام می‌شود، گفت: در 18 اسفندماه به مناسبت روز بزرگداشت سید جمال‌الدین اسدآبادی از مبلغان بزرگ اسلام در سایر کشورها مراسم اختتامیه صورت خواهد پذیرفت و از برگزیدگان تجلیل به عمل خواهد آمد.

* جشنواره «یه قاصدک یه آیه» ویژه شعر کودک و نوجوان

مدیرکل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ادامه این نشست خبری با اعلام آغاز ثبت‌نام جشنواره شعر قرآنی کودک و نوجوان از فردا در سایت مرسلات به نشانی morsalat.ir گفت: این جشنواره با عنوان «یه قاصدک یه آیه» برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالرسول احمدیان بابیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب فرموده‌اند هنر یکی از بلندترین منبرها است، اظهار کرد: استفاده از ابزار هنر برای انتقال معارف در حال استفاده است.

وی با اشاره به فعالیت اداره فرهنگی و تبلیغ نوین زیرمجموعه اداره کل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: این اداره فعالیت‌های زیادی را در حال انجام دادن است که یکی از عرصه‌هایی که در ان ورود پیداکرده است مقوله شعر به‌عنوان ابزاری برای انتقال معارف دینی است.

مدیرکل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان بابیان اینکه اولین شب‌شعر کودک در سطح کشور توسط حوزویان در اصفهان شکل‌گرفته است، اظهار کرد: جلسات این شب‌شعر به‌صورت منظم هر هفته در حال انجام است.

حجت‌الاسلام احمدیان شعر را ابزاری مناسب برای انتقال مفاهیم قرآنی به کودکان بیان کرد و ادامه داد: امیدوار هستیم که بتوانیم به غنای شعر کودک با تأکید بر شعر قرآنی کمک کنیم.

وی بابیان اینکه این جشنواره در دو بخش کودک و نوجوان انجام می‌پذیرد، گفت: هر شاعر در این دوره می‌تواند تنها سه شعر را برای جشنواره ارسال کند.

مدیرکل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان فراخوان ثبت‌نام جشنواره شعر قرآنی کودک و نوجوان را 15 آذر تا 15 دی‌ماه سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به پایگاه اینترنتی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان (مرسلات) مراجعه کنند.

انتهای پیام/ الف