index
۱۵:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۰

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم شعبه اصفهان:

آیت‌الله مظاهری در زمینه تبلیغ دین جزء علمای شایسته هستند/ مطرح‌شدن حوزه علمیه اصفهان از دیگر برکات حضور ایشان بود

حجت الاسلام قطبی با بیان اینکه هجرت آیت‌الله مظاهری به اصفهان تمدن‌ساز و اندیشه‌آفرین بود، گفت: آیت‌الله مظاهری در زمینه تبلیغ دین جزء علمای شایسته هستند.

به گزارش  صاحب نیوز، رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، شعبه اصفهان  ظهر امروز در نشست خبری کنگره نکوداشت آیت‌الله شیخ حسین مظاهری با بیان اینکه هجرت آیت‌الله مظاهری یک هجرت تمدن‌ساز، اندیشه‌آفرین و فرهنگ‌ساز بوده است، اظهار داشت: تمدن‌ساز به این دلیل که منشأ یک جهش علمی در اصفهان بوده، اندیشه‌آفرین به این دلیل که صاحب کرسی علمی و فرهنگی عمیقی هستند و فرهنگ‌ساز به این دلیل که مرجعیت اجتماعی خوبی در اصفهان دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قطبی با بیان اینکه این برکات را مرهون اخلاص، ایثار و بلند همتی آیبت‌الله مظاهری هستیم، بیان کرد: در همین راستا دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در منظومه چاپ آثار ایشان هم در تدوین، تألیف و بازنگری و هم در نشر مشارکت خوبی داشته است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اصفهان گفت: در همین راستا جلسات پیش نشست برگزار و کانال تلگرام “برکت حضور” را راه‌اندازی کردیم و پروژه مستندنگاری سیره تبلیغی آیت‌الله مظاهری را انجام دادیم.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مظاهری در زمینه تبلیغ دین هم جزء علمای شایسته هستند، افزود: در همین راستا 3 جنبه تبلیغی ایشان در بعد علمی و محتوائی تبلیغ‌شان عالمانه و حکیمانه در بعد بیان تبلیغشان روان و دلنشین و در سبک تبلیغ نیز تبلیغشان پدرانه و هدایتگرانه است.

وجود آیت‌الله مظاهری در اصفهان سبب همدلی و وحدت بیشتر شد

معاون تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان اصفهان در این نشست اظهار داشت: در این کنگره شخص آیت‌الله مظاهری به تنهایی مورد توجه نیست بلکه نکوداشت یک عمر زحمت در راستای پاسداری از تشیع و اسلام مدنظر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی با اشاره به حضور آیت‌الله مظاهری و تاثیرشان در اصفهان افزود: حضور ایشان در اصفهان بنا به درخواست مقام معظم رهبری بوده و ایشان نیز با توجه به ولایت‌پذیری‌شان به اصفهان هجرت کردند.

معاون تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان اصفهان خاطرنشان کرد: در همین راستا به حضور علما در برخی مناطق کشور نیاز داریم، در حقیقت مقام‌های حوزوی قابل توجهی در برخی شهرستان‌ها نداریم این در حالی ا‌ست که در قم از افراد زیادی برخوردار هستیم.

وی با بیان اینکه وجود آیت‌الله مظاهری در اصفهان سبب همدلی و وحدت بیشتر شد، بیان کرد: وجود ایشان سبب مستقل شدن حوزه علمیه اصفهان شد، در حال حاضر سه حوزه علمیه قم، اصفهان و خراسان در کشور مستقل و بقیه نیز زیرنظر حوزه علمیه قم هستند.

مومنی گفت: در همین راستا ایجاد مراکز حوزوی، مراکز مدیریت حوزه علمیه، مرکز تحقیقات رایانه‌ای، مرکز مشاوره‌ای حوزه علمیه اصفهان، مرکز امور مساجد و غیره از دیگر برکات حضور ایشان در اصفهان بود، در هر صورت از لحاظ ساختاری سبب تحول در اصفهان شدند.

وی با بیان اینکه مطرح‌شدن حوزه علمیه اصفهان در سطح جهان تشیع از دیگر برکات حضور ایشان بود، افزود: ایجاد روحیه نشاط علمی و انقلابی در سطح حوزه و در میان طلاب جوان، الگوگیری طلاب جوان از محضر ایشان از نظر علمی و اخلاقی و غیره از دیگر موارد تاثیرگذار حضور ایشان در شهر اصفهان بوده است.

معاون تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان اصفهان تصریح کرد: آیت‌الله مظاهری علاوه بر اینکه مرجع فقهی هستند در درس اصول نیز دارای مبانی خاصی هستند، رساله عملی ایشان نیز منحصربه‌فرد است چون تنها رساله‌ای است که علاوه بر مسائل فقهی به مسائل اخلاقی و علمی هم پرداخته است، در حقیقت نگاهشان کاربردی است.

وی پیرامون ویژگی‌های مباحث اخلاقی آیت‌الله مظاهری خاطرنشان کرد: استفاده از آیات و روایات، استمرار و نظم ایشان در فعالیت‌های علمی، ارتباط با مخاطب و غیره از جمله این موارد است.

به گزارش تسنیم، کنگره آیت‌الله شیخ حسین مظاهری در روز بیست و پنجم آذرماه همزمان با رونمایی از کتاب‌های آیت‌الله مظاهری با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شود.

انتهای پیام/تسنیم/ ث