صاحب نیوز

بهارستان

سکوت رسانه های اصلاح طلب در قبال یک حکم قضایی

حکم شهردار بهارستان به استانداری رسید/ رسانه های اصلاح طلبِ حامی خانمِ نماینده همچنان در سانسور به سر می برند!

اگر چه حکم انفصال از خدمت همسر نماینده اصلاح طلب اصفهان و شهردار بهارستان به قطعیت رسیده و این روز ها به خبر اول شهر اصفهان تبدیل شده است، اما رسانه های اصلاح طلب حامی این نماینده هیچ گونه موضعی در قبال این موضوع نگرفته و همچنان در سکوت خبری به سر می برند.

کدخبر: 601201
۱۳۹۵/۰۹/۲۲ @ ۱۷:۱۲

به گزارش صاحب نیوز، اگر چه طبق گفته های عضو شورای اسلامی شهر بهارستان حکم انفصال از خدمت شهردار بهارستان به صورت قطعی صادر شده است و فرماندار اصفهان نیز خبر وصول این حکم به استانداری اصفهان را اعلام کرد، اما جریان اصلاح طلب شهر اصفهان در هیچ کدام از رسانه های رسمی خود واکنشی نسبت به این قضیه نشان نداده است.

جهانگیر هاشمی عضو شورای شهر بهارستان در گفتگوی روز دوشنبه خود با فارس با اعلام با تشریح روند پیگیری های قضایی انجام شده در خصوص تخلفات شهردار بهارستان گفت: در یکی از شعب دادگستری حکمی در تاریخ 13 آذرماه صادر شده است که به مدت یک سال شهردار بهارستان از اشتغال منع می‌شود.

هاشمی ضمن گلایه از همکاری نکردن اعضای شورای شهر بهارستان در خصوص استعفای شهردار تاکید کرد: حکم قطعی و تائید شده است و شورا چه بخواهد و چه نخواهد باید به یک جمع‌بندی در این موضوع برسد که قطعاً این اقدام در یکی دو روز آینده انجام می‌شود.

وی تخلف در هزینه های عمرانی را علت این حکم بیان کرد و درباره دخیل بودن موضوعات انتخاباتی در مشکلات پیش آمده در حوزه مالی شهرداری بهارستان گفت: در مورد بحث انتخابات با توجه به اینکه ما از سال قبل پیگیر موضوع استیضاح شهردار بودیم؛ مقداری ضعف را در بحث نظارتی شورا می‌بینم که شورای شهر بهارستان می‌توانست بهتر نظارت کند.

مهدی فاتحی شهردار بهارستان همسر ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس است.

تاج الدین در انتخابات مجلس در اسفند ماه سال 94 با حمایت جریان اصلاح طلب اصفهان به مجلس راه یافت.

هاشمی در ادامه اضافه کرد: اطلاع دقیقی در مورد استفاده انتخاباتی از این هزینه‌ها ندارم ولی شاید هیأت نظارت یا اجرایی انتخابات آن زمان باید روی این قضیه نظر می‌دادند ولی متأسفانه تا این ساعت مطلبی و چیزی در این خصوص به بنده اعلام‌ نشده است.

فرماندار اصفهان نیز امروز در گفتگو با فارس ضمن اعلام وصل حکم شهردار بهارستان به استانداری گفت: اگر حکم قانونی ابلاغ شود، هیچ کس نمی‌تواند اظهارنظر دیگری علاوه بر آن انجام دهد.

فضل الله کفیل ادامه داد: پس از این که حکم به دست فرمانداری رسید برای اقدام به شورای شهر بهارستان می‌فرستیم.

کفیل با تاکید بر لزوم برخورد با قانون شکنی تصریح کرد: قانون یک روال منطقی دارد که از سوی مقامات قضایی و انتظامی به اجرا در می‌آید و کسی از مسؤولان نمی‌تواند از شخصی در مقابل قانون حمایت کند.

اگر چه دامنه این بحث به شهردار فعلی گلپایگان هم رسید و برخی اخبار مبنی بر صدور حکم انفصال از خدمت محمد امین جمالی نیز منتشر شد، اما رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان ضمن تکذیب این مطلب گفت: به دلیل این که محمدامین جمالی شهردار فعلی گلپایگان در آن زمان در شهرداری بهارستان مشغول خدمت بوده، در پرونده انگشت اتهام به سمت وی نیز رفته و اکنون چون حکم انفصال این متهمان صادر شده، برخی فکر کردند که جمالی نیز در ردیف این متهمان قرار دارد.

سکوت اصلاح طلبان

اما آن چه در این بین و در دو روز گذشته بیش از هر چیز نمود دارد، سکوت مصلحتی رسانه های اصلاح طلب در خصوص این مسئله است؛ مسئله ای که در دو روز گذشته به صدر اخبار شهر اصفهان تبدیل شده و به علت انتساب شهردار بهارستان به نماینده اصلاح طلب اصفهان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است کمترین بازتابی در رسانه های نزدیک به اصلاح طلبان و اعتدال گرایان نداشته است.

اخلاق رسانه ای اقتضا می کند رسانه های داعیه دار استقلال و امانتداری و صداقت در امر اطلاع رسانی و خواستار ایجاد اعتماد پایدار بین رسانه و مخاطب، جانب انصاف در انعکاس اخبار و بیان حقایق را رعایت کنند و همان طور که روزی برای فرستادن نامزد متبوع خود به «بهارستان» از همه توان رسانه ای خود استفاده کردند، امروز هم که شهردار «بهارستان» و همسر نماینده متبوعشان دچار تخلف های مالی شده است به صورت صادقانه با مخاطبان خود در میان بگذارند.

انتهای پیام/ع