emam-jome-shahreza-yaghobi-3-1-320x213
۱۷:۰۰ - جمعه ۱۳۹۵/۰۹/۲۵

امام جمعه شهرضا:

دوقطبی کردن جامعه از دانشگاه ها کلید خورده است/ مسئولان در مقابل آمریکا قاطعانه و با وحدت بایستند

حجت الاسلام یعقوبی گفت: مقام معظم رهبری مشغله‌های زیادی دارند، اما وقتی زیرمجموعه به‌درستی به وظایف خود عمل نمی‌کند، مجبور می‌شوند در زمینه‌های مختلف وارد شوند.

به گزارش صاحب نیوز، امام جمعه شهرضا در نماز جمعه این هفته با اشاره به لزوم پیروی از اخلاق پیامبر (ص) در سطح جامعه، عنوان کرد: در سطح جامعه نیز افرادی موردتمجید و تجلیل دیگران قرار می‌گیرند که به اخلاق نیکو مزین باشند؛ از جمله این افراد می‌توان به آیت‌الله مظاهری اشاره کرد که همایش تجلیل از مقام اخلاقی و علمی ایشان روز گذشته و بدون حضور خود ایشان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی با بیان این که ما در زمینه‌های هدایتی نیز باید به انبیا و اولیا اقتدا کنیم، تصریح کرد: یکی از الگوهای زن امروز که در قرآن به آن اشاره شده است، همسر فرعون است که باوجود اینکه در آن خانه سرشار از کفر زندگی می‌کرد اما ایمان خود را حفظ کرد؛ حال چگونه برخی به بهانه این که بی‌حجابی در حال ترویج در جامعه است، به دنبال کنار گذاشتن چادر خود هستند؟

یعقوبی با اشاره به لزوم توجه به امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه، خاطرنشان کرد: در جامعه‌ای که روزی به دلیل کشف حجاب اجباری رضاخان، زنان تا مدت‌ها از خانه بیرون نمی‌آمدند، امروز با استفاده از شیوه‌های فرهنگی به انتخاب خود به سمت بی‌حجابی درحرکت هستند.

وی یکی از مناسبت‌های مهم پیش رو را سالروز شهادت شهید مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه دانست و تأکید کرد: ما نباید تلاش‌ها و کوشش‌های امثال شهید مفتح، شهید مطهری و شهید بهشتی را در ترویج تفکر دینی و اسلامی در آموزش‌وپرورش و آموزش عالی فراموش کنیم.

امام جمعه شهرضا با اشاره به تیزبینی امام خمینی (ره) در اعلام سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: امام خمینی (ره) در بیان موارد این وحدت به خوش‌بینی حوزه و دانشگاه به یکدیگر و تأمین نیازمندی‌های علمی کشور از هر دو نهاد اشاره‌کرده‌اند.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را تأمین‌کننده دین و دنیای مردم دانست و خاطرنشان کرد: امروز برای پیش بردن اهداف خود در دو قطبی کردن جامعه از دانشگاه‌ها و قشر دانشجو شروع کرده‌اند و متأسفانه ما غافل مانده‌ایم.

یعقوبی با اشاره به برگزاری مراسم جشن تکلیف دانش آموزان  تهرانی در محضر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب مشغله‌های زیادی دارند، اما وقتی زیرمجموعه به‌درستی به وظایف خود عمل نمی‌کند، مجبور می‌شوند در این زمینه‌ها وارد شوند.

امام جمعه شهرضا یکی از برکات امام خمینی (ره) را اعلام هفته وحدت دانست و تصریح کرد: دنیا به دنبال اختلاف شیعه و سنی است، اما این تیزبینی امام خمینی (ره) در اعلام هفته وحدت بود که امروز شیعه و سنی در کنار یکدیگر سالروز میلاد پیامبر (ص) را جشن می‌گیرند و کنگره وحدت برگزار می‌شود.

وی آزادی حلب را نتیجه وحدت شیعه و سنی دانست و عنوان کرد: داعش در حال فتح سرزمین سوریه بود و تا نزدیکی حرم حضرت زینب (س) نیز پیش رفته بود، اما امروز به یاری خداوند و مقاومت از حلب بیرون رانده شد و به‌زودی از موصل نیز بیرون رانده می‌شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: امروز زمان آن است که مسئولان کشور در مقابل دولت و کنگره آمریکا به دلیل تصویب تحریم‌های جدید قاطعانه و با وحدت با یکدیگر بایستند.

انتهای پیام/شهرضا نیوز/ الف