0-1
۱۴:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۳۰

با حضور مسئولان صورت گرفت

گلزار شهدای درب امامزاده شهر درچه به بهره برداری رسید

اسحاقیان نماینده خانواده شهدا در طرح بهسازی و بازسازی گلزار شهدا درب امامزاده شهر درچه گفت: تکمیل این پروژه یک سال و نیم زمان نیاز برد و با تعامل با خانواده ها راه دسترسی ایجاد شد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از درچه نیوز، بهره برداری از پروژه ساماندهی و بهسازی گلزار شهدای درب امامزاده شهر درچه روز گذشته انجام شد.

موقعیت مکانی گلزار شهدا درب امامزاده در همجواری امامزاده گان حمیده و رشیده خاتون است که در مساحت300 متر مربع زیر بنا، مساحت پیاده رو سازی 250 متر و اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال مسقف سازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر درچه در این افتتاحیه این مکان گفت: یکی از گلزار شهدایی که بدون تخریب بازسازی و احداث شد گلزار درب امامزاده بود و با همکاری بنیاد شهید، شهرداری درچه که با نظارت و طراحی ویژه مهندسین بنیاد شهید استان اصفهان، همکاری خانواده شهدا و مردم انجام شد.

اکبر جزینی در ادامه گفت: حسن انجام این پروژه نظارت کامل و مشارکت خانواده شهدا بر روی طراحی، نوع سنگ و نوع تصاویر شهدا بود که رضایت آنها حاصل شد و گلزار بسیار خوب و زیبایی بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

جزینی در پاسخ خبر نگار درچه نیوز در مورد گلزار شهدای اسلام آباد این شهر گفت: در گلزار شهدای اسلام آباد شهر دُرچه هیات امناء تصمیم گیری می کند و بحث نظارت بنیاد شهید وجود ندارد بنابر این بنیاد شهید و شهرداری نمی تواند اقدامی انجام دهد.

به گفته وی، اگر درخواستی دریافت شود شهرداری و بنیاد شهید آمادگی کامل دارند تا با طراحی ویژه اقدامات لازم برای بهسازی گلزار شهدا را انجام دهند.

محمد رضا اسحاقیان نماینده خانواده شهدا در طرح بهسازی و بازسازی گلزار شهدا درب امامزاده شهر درچه گفت: تکمیل این پروژه یک سال و نیم زمان نیاز برد و با تعامل با خانواده ها راه دسترسی ایجاد شد.

شهر دُرچه به عنوان شهر شاهد نمونه کشور دارای شش گلزار شهدا است که به منظور حفظ تکریم و تعظیم خانواده معزز شهدا و به منظور تامین فضای فرهنگی مذهبی و تکریم یاد و نام شهدا توسط مسئولان شهر ،شهرستان و استان اصفهان مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام/ الف