%d8%ad%d9%84%d8%a8
۱۲:۲۴ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۴

کارشناس مسائل سیاسی:

پیروزی سوریه در حلب نشان از قدرت مقاومت و مردم است

انصاری پور گفت: مقاومت مردم و ارتش سوریه و همراهی ملت های آزاده توانست دمشق را در جبهه سوریه شکست دهد، امروز تنها راه مبارزه با دشمن ایستادگی و مقاومت است و مذاکره برای دشمن معنی تسلیم می دهد.

به گزارش صاحب نیوز، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار با اشاره اینکه ارتa سوریه در پنج سال هجوم و اشغال سرزمینشان توسط تروریست های اجاره ای با مقاومت و ایستادگی شاهد آزادی حلب از دست تروریست ها هستند، افزود: دشمن حتی فکر نمی کرد که سوریه می تواند چند ماه هم مقاومت کند ولی امروز جهان را به حیرت واداشته است.

یوسف انصاری پور با بیان اینکه دفاع ایران اسلامی از مردم مظلوم سوریه با همه اصول اعتقادی ما و دفاع از حرم حضرت زینب (س) دلایل اخلاقی دیگری هم دارد اظهار کرد:  سوریه اولین کشوری بود که پس از انقلاب ما را به رسمیت شناخت و اولین کشوری که در جنگ با عراق، رژیم بعث را متجاوز دانست و اولین کشوری بود که در جنگ ما را یاری کرد.

وی هدف اصلی از تهاجم به سوریه توسط دشمنان را خلع سلاح مقاومت در منطقه دانست و گفت: دشمن، سوریه و حزب الله را بازوان مقتدر نظام اسلامی در منطقه می داند و برای مقابله با جمهوری اسلامی باید بازوان را قطع کرد و در واقع، آنها می خواستند با بیداری اسلامی در منطقه مقابله کنند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: جهان اسلام امروز به عنوان یک الگو که بر محور مقاومت و ایستادگی شکل گرفته به ما نگاه می کند و آمریکائی ها در دنیا می خواهند بگویند بدون ارتباط با آنها هیچ چیزی ممکن نیست.

انصاری پور پیروزی سوریه در حلب را نشان از قدرت مقاومت و مردم دانست و خاطرنشان کرد: پیروز در حلب مرهون مقاومت و پایداری مردم سوریه است و این امر باید به عنوان الگوی موفق در سطح کشورهای اسلامی مد نظر قرار گیرد.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: کسانی که تا دیروز راه حل بحران سوریه را مذاکره و سازش می دانستند، امروز خود به این باور رسیده اند که فقط با قدرت می توان دشمن را مجبور به عقب نشینی کرد.

وی با اشاره به اینکه خداوند سرنوشت ملت ها را به خود آنها سپرده است، تصریح کرد: اگر ما راه دیگری غیر از اسلام را پیش بگیریم دیگر نباید به این دلخوش باشیم که خداوند انقلاب ما را تضمین می کند.

انتهای پیام/ الف