9dqay
۰۹:۰۰ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۵

کارشناس مسائل سیاسی:

بصیرت تنها راه حفظ انقلاب و ایستادگی درمقابل زیاده خواهی دشمنان است

انصاری پور گفت: باید انقلابی عمل کردن را بر اساس همان پایه و مبنایی که امام (ره) پیروز کرد ادامه دهیم چرا که دوام انقلاب به همان هاست، دشمن شناسی پایبندی به ارزشها و مبانی نظام اسلامی، شناخت هدف و ایستادگی در مقابل استکبار از عوامل حفظ و تداوم انقلاب است.

به گزارش صاحب نیوز، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار با اشاره به اینکه انقلابی عمل کردن نشستن در اتاق در بسته نیست و باید برای حفظ انقلاب سیلی خورد افزود: انقلاب و نظامی که بر پایه و دیدگاه امام (ره) شکل گرفت باید با نگاه انقلابی حفظ شود و باید بدانیم اسلامی مخالف دارد که استکبار ستیز بوده و در مقابله با ظلم در عرصه اجتماع حضور داشته باشد.

یوسف انصاری پور تنها راه پیشرفت و عزت را ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان دانست و گفت: قرآن کریم هم با تأکید بر مقاومت در مقابل دشمنان تنها راه پیروزی را مقاومت می داند و از مسلمانان می خواهد که در برابر دشمن کوتاه نیایند، حق خود را مطالبه کنند و دنباله رو دشمن در حوزه های سیاسی و اقتصادی نباشند.

وی مؤلفه حساسیت نسبت به دشمن را از اصول حفظ انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: دشمنی که امروز با حربه تحریم فلج کننده اقتصادی بدنبال فلج کردن ایران است نمی تواند دوست ما باشد بنابراین نباید با آن سازش کرد و نسبت به هر رفتاری از طرف هر گروه و نهادی بر علیه نظام اسلامی برنامه ریزی شود باید حساس باشیم.

انصاری پور افزود: پایبندی به ارزش ها و مبانی نظام اسلامی برای پیشرفت نظام اسلامی، مهم و تأثیرگذار است پس جمهوری اسلامی بر مبنای ارزش های اسلام رخ داده و باید به این مبانی پای بند باشیم.

کارشناس مسائل سیاسی با توجه به شناخت هدف در تحقق کامل نظام اسلامی گفت: امام (ره) هدفش از انقلاب را حکومت اسلامی، بیداری اسلامی و زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) دانسته است که در این راه باید با ظلم و جور در تمام دنیا مقابله کنیم.

وی مذبذب بودن را برای یک انقلاب سمی مهلک دانست و تصریح کرد: عده ای که هم اکنون در مذاکرات هستند در سال ۱۳۸۲ می گفتند باید به سمت اروپا برویم و آمریکا را دور بزنیم و نتیجه بدعهدی آنها را هم دیدند، سال ۹۲ گفتند کدخدا آمریکاست و باید با آن ببندیم و هم اکنون که آمریکا خلف وعده کرده می گویند باید با ارتباط برقرار کردن با اروپا، آمریکا را وادار به همراهی کنیم، این همان نقطه دور شدن از هدف است و این روزمرگی ها نمی تواند انقلاب را حفظ کند.

انصاری پور گفت: عده ای می گویند دوران شعور انقلابی گذشته و با تمسخر حرکات انقلابی می خواهند انقلابی گری را منزوی کنند، آنها با شعار انقلاب که استقلال است بیگانه اند و همه مسائل را با مذاکره با دشمن گره می زنند.

وی افزود: آنها دفاع از حق را آزادی نمی دانند ولی دفاع از باطل برای آنها آزادی است پس باید در مقابل این جریان غیر انقلابی ایستاد و با بصیرت با رهبر انقلاب همراهی کرد.

انتهای پیام/ الف