admin-ajax
۱۳:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۶

زِگهواره تاگور دانش بجوی

روایت تحصیل علم زن ۷۴ ساله؛ از نهضت سواد آموزی تا صندلی دانشگاه

خانم کشاورز همسر شهید رمضان پناهی متولد ۱۳۲۱ تحصیل خود را از اولین سال شروع نهضت سواد آموزی آغاز و هم اکنون در مقطع کارشناسی ارشد گرایش فقه اسلامی مشغول به تحصیل است.

به گزارش صاحب نیوز، هنوز هم هستند افرادی که با علاقه و عشق در راه تحصیل علم در هر سن و سالی هم که باشند گام بر می دارند و تلاش می کنند.

جواهر کشاورز بانوی 74 ساله اهل درچه خمینی شهر اصفهان همسر شهید رمضان پناهی از جمله همین افراد ساعی و کوشاست.

این بانوی پر تلاش در گفت و گو با درچه نیوزمی گوید: سال ۱۳۵۸  در سن ۳۷ سالگی همزمان با دستور امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی تصمیم به تحصیل گرفتم و با توجه به شرایط سخت زندگی از جمله حضور مداوم همسر شهیدم در جبهه های حق علیه باطل و داشتن فرزندان کوچک تمامی سختی راه را تحمل کردم.

کشاورز در ادامه افزود: مشوق اصلی من در تحصیل همسر شهیدم بود و هر بار از جبهه برای مرخصی می آمد پیگیر آن بود که چقدر در تحصیل پیشرفت کرده ام، در مدت شش سال مدرک پنجم ابتدایی را گرفتم و در سال ۱۳۸۰ دیپلم کار و دانش خود را در رشته خیاطی دریافت کردم.

وی خاطر نشان کرد: پس از آن وقفه هشت ساله ای در تحصیل صورت گرفت و در طی این زمان در پایگاه بسیج و راه اندازی کلاس های قرآن و رسیدگی به امورات فرزندانم فعالیت داشتم.

55555

بانوی پرتلاش  و فعال درچه ای که تحصیل خود را از نهضت سواد آموزی آغاز کرده در ادامه گفت: در سال ۱۳۸۸ بدون استفاده از سهمیه شاهد با رتبه ۴۶۰ در رشته علوم انسانی پذیرفته شدم ولی به دلیل علاقه به تحصیل در رشته علوم قرآنی و شرایط سنی، دانشکده معارف قرآنی رشته معارف اسلامی را انتخاب کردم و اکنون در سن 74 سالگی در مقطع فوق لیسانس فقه اسلامی مشغول به تحصیل هستم.

وی رمز موفقیت خود را کمک خداوند تبارک و تعالی، عمل به دستور پیامبر خوبی ها مبنی بر زگهواره تا گور دانش بجوی را رمز موفقیت خود برشمرد.

بانوی پرتلاش درچه ای با بیان اینکه زنگارهای روح و فکر با علم آموزی  پاک می شود ابراز امیدواری کرد:  جوانان با تحصیل و کسب علم مفید در پیشرفت و آبادانی کشور سهیم باشند و کشور با اراده و توان جوانان پر انرژی و توانمند ایران اسلامی ساخته و  اداره شود.

وی یک جمله پایانی عبرت آموز هم برای مخاطبان ما داشت و افزود: با توکل به خدا تا زمانی که عصا بدست بگیرم به تحصیل و کسب علم مفید خواهم پرداخت.

انتهای پیام/ الف