hosaini-233x150
۱۸:۳۴ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۸

کارشناس سیاسی:

فتنه ۸۸ غائله ای توسط مسئولان نظام علیه نظام/ حامیان فتنه جنگ جمل را به یاد بیاورند

فتنه ۸۸ فتنه ای بود که توسط مسئولان نظام علیه نظام انجام شد و مانند فتنه جنگ جمل که بزرگان اسلام در مقابل اسلام و در مقابل حضرت علی علیه السلام و در چنین برهه از زمان نیز چنین اتفاقی افتاد و به خاطر هوای نفس خود در مقابل نظام اسلامی ایستادند.

به گزارش صاحب نیوز ، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با درچه نیوز گفت: ۹ دی بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تبلور اراده الهی بود که مردم به صحنه آمدند و این روز باشکوه نقشه دشمنان برای فروپاشی نظام مقدس اسلامی را برهم زد.

سید جلال حسینی در ادامه افزود: عنایت الهی بود که مردم وارد صحنه شدند و بعضی از استانها مانند اصفهان حتی یک روز زودتر وارد صحنه شدند و این نشان می دهد که برنامه هماهنگ کشوری نبود .

وی ادامه داد: فتنه ۸۸ فتنه ای بود که توسط مسئولان نظام علیه نظام انجام شد و مانند فتنه جنگ جمل که بزرگان اسلام در مقابل اسلام و در مقابل حضرت علی علیه السلام برخواستند و در چنین برهه از زمان نیز چنین اتفاقی افتاد و کسانی که نخست وزیر، رئیس جمهور در مقطعی از زمان بودند به خاطر هوای نفس خود در مقابل نظام اسلامی ایستادند.

وی اظهار داشت: در این واقعه بصیرت مردم در این رخداد نشان داد بصیرت مردم بیشتر از مسئولان است و ملت زودتر به میدان آمدند و پاسخ دندان شکنی به آنان داد.

کارشناس مسائل سیاسی در مورد انعکاس این خبر از رسانه های خارجی افزود: اکثر رسانه های خارجی این حماسه باشکوه را بعد از انقلاب پر شور ترین، بی نظیر بلکه کم نظیرترین راهپیمایی خواندند.

وی گفت:فتنه رفع نشده است و فتنه گران درصدد هستند در فرصتی مناسب دوباره به میدان بیایند و وظیفه خود را به خاطر منافع خود به استکبار ادا کنند و درواقع با استکبار برای منافع خود هماهنگ شدند و وظیفه ما این است که فتنه و فتنه گران را به یاد جامعه بیاوریم و در واقع از یک سوراخ دوبار گزیده نشویم.

سید جلال حسینی درباره شناختن فتنه و علت وقوع آن گفت: اول باید  فتنه و دلیل بوجود آمدن آن بررسی شود.

وی با اشاره به اهمیت بصیرت در بین آحاد امت، تصریح کرد: هر زمان بصیرت مردم کم شود دشمنان به فریب دادن مردم طمع می ورزند، رهبر فرزانه انقلاب فضای فتنه را فضایی غبارآلود بیان کرده اند، که حق و باطل در آن مشخص نیست یعنی فضایی که مردم به اندازه ای که بصیرت داشته باشند گرفتار فتنه می شوند و در صورتی فتنه تکرار خواهد شد که بصیرت مردم کم شود پس باید بر روی بصیرت افزایی کرد و کسانی که احساس مسئولیت می کنند وارد این صحنه شوند.

حسینی کارشناس مسائل سیاسی در پایان گفت:بزرگترین امر به معروف بصیرت افزایی است و مقام معظم رهبری این امر را بزرگترین وظیفه می دانند و این وظیفه افسران جنگ نرم است و این  امر مطابق با  ثواب مدافعان حرم در سوریه و حتی مهمتر است.

انتهای پیام/ع