img_6885
۰۹:۰۶ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۸

حجت الاسلام میرمرشدی در دهاقان:

نباید بگذاریم خون بشارت ها روی زمین بماند/ نهم دی ماه ثابت کرد اگر مردم در صحنه نباشند لاشخورها انقلاب را می بلعند

حقوق های نجومی از اصل بد است، اختلاس ها از اصل بد است، چه سه هزار میلیارد باشد و یا ۱۲ هزار میلیارد تومان، هر دو سم مهلک است وهر که ماله بردارد و بر روی این ننگ بکشد آن هم لیز خورده است، این جزء حقوق شهروندی است و مردم حقشان را مطالبه می کنند.

به گزارش صاحب نیوز، یک استاد حوزوی در یادواره شهدای طلبه و روحانی که شب گذشته در مهدیه دهاقان برگزار شد، با تأکید بر اینکه شهادت بزرگترین سرمایه یک ملت در تحقق آرمانهایش است گفت: فقط کسانی می توانند در راه هدفشان ثابت قدم بمانند که به مال دنیا دل نبسته اند و شهادت را بزرگترین سرمایه می دانند.

حجت الاسلام میرمرشدی شهید بشارت را الگوی تمام عیار خدمت و انسانیت دانست و افزود: شهید بشارت که در زمان انقلاب خدمتش را در محرومترین نقاط کشور شروع کرد، به مردم محروم مناطقی کمک کرد که در بعضی مکان ها حتی یک جاده خاکی نداشتند.

وی خاطر نشان کرد: آن شهید در زمان انقلاب در مبارزات شرکت کرده و جانش را در طبق اخلاص گذاشت و در صحنه مبارزه حاضر شد اما منافقان کوردل در حالی وی را شهید کردند که در مسیر آرمان ها حرکت می کرد، او جان و مالش را در راه انقلاب و اسلام فدا کرد.

حجت الاسلام میرمرشدی گفت: کسی که چسبندگی به مال و جان دارد امکان ندارد در صفین، جمل و نهروان در رکاب علی ابن ابیطالب (ع) باشد، امکان ندارد در صحنه عاشورا کنار حسین بن علی دوام بیاورد و امکان ندارد بتواند پرچمدار یک جریان بزرگ در طول تاریخ باشد.

وی افزود: طلحه و زبیر تا زمانی برای اسلام شمشیر می زدند که محور آنها اسلام و دین بود ولی وقتی محورشان طلا شد، ترس از دست دادن جان و مالشان صف آنها را از امیراالمومنین جدا کرد و هم اکنون هم کسانی هستند که دنیا را نمی توانند رها کنند و می خواهند انقلاب را فدا کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: علت اینکه امام (ره) کوخ نشینان را صاحب انقلاب می دانست این بود که تنها آنها هستند که حاضر نیستند با ظالم کنار آیند، کسی که با استکبار سازش داشته باشد در واقع دارد مظلوم را می کشد، کسی که با استکبار می سازد نمی تواند از حق مظلوم دفاع کند، یک جایی کم می آورد، می بازد و فاصله می گیرد و این فاصله تا حدی زیاد می شود که به خاطر خدماتشان به مردم منت می گذارند.

حجت الاسلام میرمرشدی دی ماه را نه فقط ماه حماسه و ایثار شهرستان بلکه ماه کلید انفجار انقلاب اسلامی در ۱۷ دیماه ۵۶ دانست.

وی اظهار کرد: کسانی که وامدار هستند نمی توانند آزاد باشند و مرتب به دنبال افزایش ثروت و مال هستند و این همان خطری است که جمهوری اسلامی را تهدید می کند، حقوق های نجومی و گیرندگان آنها که آن را حق خود می دانند، چسبندگی به مال و جانشان ضد انقلاب اسلامی است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: حقوق های نجومی از اصل بد است، اختلاس ها از اصل بد است، چه سه هزار میلیارد باشد و یا ۱۲ هزار میلیارد تومان، هر دو سم مهلک است وهر که ماله بردارد و بر روی این ننگ بکشد آن هم لیز خورده است، این جزء حقوق شهروندی است و مردم حقشان را مطالبه می کنند.

وی گفت: آقای خاتمی گفته بود ما اگر رأی بیاوریم رهبری را آنقدر ضعیف می کنیم تا اصل آن فراموش شود، آنها حاضر شدند برای انتخابات از کشورهای غربی و عربی پول بگیرند و به کشور خیانت کنند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: مهدی هاشمی با واسطه به اوباما پیام می دهد که تا پایان انتخابات با نمایندگان ایران ارتباطی نداشته باشید تا ما بتوانیم انتخابات را به سرانجام برسانیم، همچنین میرحسین موسوی می گوید: «اگر پیروز شویم سفره رهبری را جمع می کنیم و اگر نشویم اعلام می کنیم تقلب شده و هیچ عقبگردی نداریم».

وی گفت: نهم دی ماه ثابت کرد که ملت باید بیدار باشند، آنچه ماندنی است انقلاب و مردم است، اگر مردم در صحنه نباشند لاشخورها انقلاب را می بلعند، نباید خون دلها را مردم بخورند و افرادی که صلاحیت ندارند بر صندلی قدرت تکیه زنند و به مردم خیانت کنند.

حجت الاسلام میرمرشدی تصریح کرد: نباید بگذاریم خون بشارت ها روی زمین بماند، باید همه مسئولان پاسخگو باشند، فرقی بین سه هزارمیلیارد و ۱۲ هزارمیلیارد نیست، هر دو خلاف است و مردم باید حقشان را بخواهند و در واقع بزرگداشت شهدا اینست که نگذاریم خون شهدا بر زمین بماند.

 

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ الف