451292_537
۱۱:۴۰ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۸

بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی به مناسبت حماسه ۹ دی

راه حل تنها انقلابی بودن و انقلابی ماندن است

ملت انقلابی ما در آن روز انزجار خود را هم در برابر عوامل داخلی و هم در مقابل عوامل خارجی چون آمریکا نشان دادند. ولی الآن سوال اصلی اینجاست که چرا امروز عده ای فراموش کار، آن روزها را از یاد برده اند؟ چرا بعضی از این ساده اندیشان رؤیای رابطه با فرماندهان خارجی فتنه ۸۸ را در سر خود می پرورانند و نسبت به آنها خوشبین هستند؟

به گزارش صاحب نیوز، متن زیر بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان است که به مناسبت یوم الله ۹ دی منتشر شده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

«أَحَسِبَ النَّاسُ أَن یُتْرَکُواْ أَن یَقُولُواْ ءَامَنَّا وَ هُمْ لاَ یُفْتَنُونَ» آیا مردم گمان کردند همین اندازه که اظهار ایمان کنند به حال خود رها مى شوند و آزمایش نخواهند شد؟!
خداوند متعال بارها در قرآن کریم وجود آزمایش های الهی را بر مسلمین خبر داده اند و خوب می دانیم که حکومت اسلامی ایران نیز از این قاعده خارج نیست.

این آزمایش ها صورت می گیرد تا مردم نشان دهند تا چه اندازه شکرگزار نعمت بزرگی به اسم حکومت اسلامی هستند. نعمتی که خداوند متعال به هر قوم و هر زمانی نمی دهد و این خود ملت ایران بود که نشان داد لایق این نعمت بزرگ الهی است و می تواند به خوبی از این امانت بزرگ حفاظت کند. نعمتی که خداوند برای حفاظت از آن ضمانتی به ما نداده است و هرکجا که راه ما به بی راهه کشیده شود، این نعمت را از ما خواهد گرفت و این نیازمند تلاش ما برای حفظ نظام و انقلاب است.

در طی این ۳۸ سال ملت ایران بارها و به طرق مختلف مورد آزمایش قرار گرفته اند تا میزان شکرگزاری خود را نشان دهند و در نهایت، مبانیِ درستِ حکومتِ اسلامی و قدرت فکری که شاکله ی اصلی نظام است باعث شد ملت عزیز ایران کما فی السابق بر عهد خود با نظام پابرجا بماند. در این میان کسانی هم بودند که تمام سعی و تلاش خود را در این راه به کار گرفتند که اعتماد ملت غیور ایران را به نظام اسلامی و ولی امر مسلمین کم کنند؛ اما از یاد برده بودند که «و مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین».

نهم دی ماه سال ۸۸ یکی از این برهه های حساس بود تا مردم به همه ی جهان بفهمانند هنوز پای این انقلاب ایستاده اند؛ در چنین روزی بود که ملت غیور ایران فهمید که باید با روحیه ی انقلابی خود به میدان بیاید و به فتنه گران داخلی و خارجی بفهماند با ملتی روبرو اند که به نظام اسلامی معتقد است و با ولی امر خود عهد خون بسته است.

ملتی که حاضر نیست با نسخه ی از نفس افتاده ها این انقلاب را از دست بدهد. کوته فکران بدانند ملت ما ملتی است که همیشه در مقاطع حساس توانسته میزان ارادت خود را به نظام اسلامی نشان دهد و اثبات کند که لایق این چنین نعمت بزرگی بوده و هست.

ملت انقلابی ما در آن روز انزجار خود را هم در برابر عوامل داخلی و هم در مقابل عوامل خارجی چون آمریکا نشان دادند. ولی الآن سوال اصلی اینجاست که چرا امروز عده ای فراموش کار، آن روزها را از یاد برده اند؟ چرا بعضی از این ساده اندیشان رؤیای رابطه با فرماندهان خارجی فتنه ۸۸ را در سر خود می پرورانند و نسبت به آنها خوشبین هستند؟ چرا برخی از این دلدادگان به غرب حاضر نیستند اشتباهات خود درباره اعتماد به آمریکا در زمان های مختلف را بپذیرند و به آن اقرار کنند؟ چرا آقایان نمی خواهند بفهمند راه حل همه ی مشکلات در ایستادگی است؛ در نگاه به درون است؛ در انقلابی بودن است…؟ تاریخ به ما یاد داده که اعتماد به آمریکا چیزی جز کودتای ۲۸ مرداد، فتنه کوی دانشگاه، فتنه ۸۸، نقض عهد و… چیزی جز دردسر ندارد. پس ای مسئولین آگاه باشید و از این چنین اتفاقاتی عبرت بگیرید؛ باشد که تقوای الهی پیشه کنید و با پیروی از سخن حق از مسیر انقلاب فاصله نگیرید.
انتهای پیام/ ندای اصفهان/ الف