مهدی نژاد
۱۴:۱۷ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۹

امام جمعه خور:

۹ دی مصادره شدنی نیست

حجت الاسلام مهدی نژاد با اشاره به مردمی بودن حماسه ۹ دی، آن را متعلق به هیچ گروه و جناهی ندانست و ۹ دی را مصادره نشدنی معرفی کرد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیرخور، امام جمعه خور در خطبه های نماز جمعه این هفته 9 دی را یک حادثه بی نظیر عنوان کرد و گفت: 9 دی مصادره نشدنی است و هیچ گروهی نمی تواند از آن به نفع خود استفاده کند.

حجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد با اشاره به مردمی بودن حماسه 9 دی افزود: زمانی که مردم با بصیرت و هوشیاری خود وابستگی خواص بی بصیرت را فهمیدند، راهشان را از آن ها جدا و حماسه 9 دی را خلق کردند.

وی تصریح کرد: از نشانه های حماقت دشمنان اسلام این است که هنوز این مردم را نشناخته اند، خواص بی بصیرت، بی عرضه و مزدور دشمن نیز مردم را نشناخته بودند که فکر می کردند مردم چشم بسته از آن ها پیروی می کنند.

خطیب جمعه خور خاطرنشان کرد: در شکل گیری حماسه مردمی و بزرگ 9 دی هیچ کس دست اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله نظام اسلامی است مردم را به خیابان کشاند و آن حادثه بی نظیر را به وجود آورد.

وی افزود: وجود نظامی بر آمده از قدرت اسلام و دارای نفوذ در منطقه موجب برانگیخته شدن دشمنی قدرت های جهانی است، دشمن با حیله گری و استفاده از انواع روش ها، از جمله حرف زدن، لبخند زدن، تشر زدن می خواهد صاحب خانه را خلع سلاح کند و به خانه وارد شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد در بخش دیگری از خطبه های نماز با اشاره به نامه حضرت امام خمینی(ره) به گورباچوف گفت: رهبر کبیر انقلاب در آن نامه شجاعانه به عدم نیازمندی مسلمانان به دیگر قدرت ها اشاره می کند و کمونیسم را از جوابگویی به نیاز های جهانی که اصول آن از اعتقادات معنوی سرچشمه می گیرد عاجز می داند.

امام جمعه خور با اشاره به سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ایشان را الگوی ولایت پذیری و ولایتمداری دانست و افزود: ولایت پذیری یعنی اینکه باید ها و نباید هایی که رهبر و پیشوا اعلام می کند را بدون چون و چرا بپذیریم و در هیچ موردی چانه زنی نکنیم.

انتهای پیام/ الف