201611418527399110a-1-248x158
۱۶:۱۶ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۹

امام جمعه داران:

اشرافی گری همان فتنه آینده است

حجت الاسلام سیاوشی افزود: برخی قبل از فتنه، بدنبال این بودند که ریاست جمهوری را دائمی کنند که نتوانستند و بعد به دنبال مطرح کردن اداره حکومت توسط شوراء بودند و می خواستند قضیه حکمیت در زمان امام علی (ع) را پیش بیاورند که با تضیعف جایگاه ولایت فقیه این توطئه خود را پیش می بردند.

به گزارش صاحب نیوز، امام جمعه داران در نماز جمعه امروز با بیان اینکه زمینه های فتنه سال ۸۸  از قبل آغاز شده بود، گفت: انتخابات سال ۸۸ فقط یک بهانه بود تا سلطنت طلبان، منافقان، ساده لوح ها برای براندازی انقلاب نقاب از چهره بردارند.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی افزود: برخی قبل از فتنه، بدنبال این بودند که ریاست جمهوری را دائمی کنند که نتوانستند و بعد به دنبال مطرح کردن اداره حکومت توسط شوراء بودند و می خواستند قضییه حکمیت در زمان امام علی (ع) را پیش بیاورند که با تضیعف جایگاه ولایت فقیه این توطئه خود را  پیش می بردند.

وی تاکید کرد: اتفاقات سال ۸۸ باعث شد تا کسانی که نقشه براندازی دارند، زمینه را فراهم ببینند و گرد هم جمع شوند و شاهد بودیم از منافقان کور دل گرفته تا ضد انقلابیون داخلی و غرب که شاهد بودیم چه خسارتی به انقلاب و کشور وارد کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته شهر داران، بصیرت مردم را عامل شکست این فتنه نامید و اظهار کرد: درست است فتنه گران در سال ۸۸ شکست خوردند ولی ریشه فتنه خشکیده نشد چون برخی در برابر آن سکوت کردند و امروز فریاد آزادی فتنه گران را سر دادند.

حجت الاسلام سیاوشی فتنه آینده را فتنه اشرافی گری دانست و اعلام کرد: برخی که صاحبان منابع قدرت هستند با قداست شکنی و توهین به ارزش های انقلاب بار دیگر برای ایجاد آشوب و براندازی نقشه کشیدند.

امام جمعه داران، ادامه داد: در قضییه سقیفه کسی فکر نمی کرد علی خانه نشین شود ولی با قداست شکنی و توهین ها کاری کردند که حضرت زهرا (س) سیلی خورد و علی(ع) خانه نشین شد اما برخی امروز کور خواندند چون اینجا کوفه نیست.

وی ادامه داد: مردم در سال ۸۸ یک سنتی از خود به جا گذاشتند که آن هم این بود که اگر کسی از ارزش و اعتقادهای اسلام و انقلابی مردم فاصله بگیرد، مردم در خصوص سرنوشتش تصمیم خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه ما هیچ وقت خیری از ارتباط با آمریکا ندیدیم و همیشه ضرر بوده است، گفت: برخی می گویند حل مشکلات ما در ارتباط با آمریکا نهفته است اما مردم باید بدانند این جماعت کسانی هستند که می خواهند زمان اجرای توطئه هایشان بر علیه نظام از آمریکا، عربستان و …. هزینه های خود را تامین کنند که شاهد بودیم سال ۸۸ عربستان برای آنان پول هم فرستاد.

امام جمعه داران افزود: برخی می گفتند، نباید در حلب بجنگیم ولی تدبیر رهبری این بود که حلب کانون فتنه است و باید ریشه فتنه را در آنجا خشکاند،

حجت الاسلام سیاوشی با بیان این جمله عنوان کرد: حلب آزاد شد و ما دیدیم که همه دشمنان به عزا نشستند و آمریکا اعلام کرد، ما در منطقه شکست خوردیم.

به گفته وی، این نتیجه دشمن شناسی و تدبیر رهبری بود که به دستان با کفایت سردار سلیمانی و مدافعان حرم به سرانجام رسید.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ الف