ghafari951010001
۱۶:۱۰ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۹

در نماز جمعه فریدونشهر مطرح شد؛

۹۳درصد عمر آمریکا به غارت، چپاول و جنگ‌افروزی گذشته است/ کسب رتبه اول آموزش ابتدایی استان توسط آموزش و پرورش فریدونشهر

امام جمعه فریدونشهر فتنه ۸۸ در ایران را یکی از دخالت های شیطان بزرگ خواند و افزود: چون آمریکا جایگاه خود را در بین ملل از دست داده است و به طور مستقیم نمی تواند در امور برخی کشورها دخالت کند، افراد به ظاهر مورد قبول را وارد میدان های سیاسی کشورها کرده و از این طریق به آن کشورها نفوذ می کند.

به گزارش صاحب نیوز، امام جمعه فریدونشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با خنده دار خواندن اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه نباید به هیچ کشوری اجازه دهیم در انتخابات آمریکا دخالت کند، گفت: 93 درصد از عمر 240 ساله این کشور به جنگ افروزی، غارت و چپاول کشورهای دیگر گذشته است و اکنون سخن از دخالت نکردن دیگران در انتخابات خود دارند.

حجت الاسلام اباصلت غفاری ضمن تشکر از مردم شهرستان فریدونشهر برای حضور در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی، فتنه 88 در ایران را یکی از دخالت های شیطان بزرگ خواند و افزود: چون آمریکا جایگاه خود را در بین ملت ها از دست داده است و به طور مستقیم نمی تواند در امور برخی کشورها دخالت کند، افراد به ظاهر مورد قبول را وارد میدان های سیاسی کشورها کرده و از این طریق به آن کشورها نفوذ می کند.

وی سخنان خود را با این بیانات چند روز گذشته رهبر معظم انقلاب تکمیل کرد که فرمودند: «دشمن همچون دزدی است که قصد تصرف خانه را دارد اما این‌طور وانمود می‌کند که دلیل دشمنی، سلاحی است که صاحبخانه برای دفاع در دست دارد و اگر آن سلاح را زمین بگذارد، نزاع تمام می‌شود، بنابراین تلاش می‌کند با حیله‌گری و استفاده از انواع روش‌ها ازجمله حرف زدن، شوخی کردن، لبخند زدن، و تشر زدن، صاحبخانه را خلع سلاح کند و به خانه وارد شود.»

خطیب جمعه فریدونشهر ،سریال معمای شاه را بیان کننده بخشی از جنایات رژیم ستمگر پهلوی عنوان کرد و آن را شایسته تقدیر دانست.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز فریدونشهر ریاست اداره آموزش و پرورش فریدونشهر بود که به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی پشت تریبون قرار گرفت تا از کسب رتبه برتر توسط این اداره در ریشه کنی بی سوادی در استان سخن گوید.

علی علوی نژاد همچنین از کسب رتبه دوم استان توسط آموزش ابتدایی فریدونشهر در بین 40 اداره آموزش و پرورش استان خبر داد که شش اداره آن در خود شهر اصفهان واقع هستند و تنها تعداد دانش آموزان ناحیه پنج این شهر از کل جمعیت شهرستان ما بیشتر است.

alavinejad001

وی کسب رتبه اول حوزه تدریس توسط معلم فریدونشهری را برگ افتخار دیگری برای این شهرستان عنوان کرد و گفت: با این که بودجه تملک دارایی ما صفر بوده است، موفق شدیم با استعانت از ادارات دیگر و به کمک خیران مدرسه ساز در ساخت و ساز، تغییر و تجهیز و کنکور رتبه خوبی به دست آوریم.

رئیس اداره آموزش و پرورش فریدونشهر از فعال شدن مرکز تحقیقات معلمان فریدونشهر با پیگیری مسئولان شهرستان سخن به میان آورد و تعداد و موضوعات تحقیقات، مقالات و پایان نامه های معلمان این شهرستان را منحصر به فرد دانست و مورد استفاده قرار ندادن این منابع علمی ابراز تأسف کرد.

علوی نژاد یکی از افتخارات آموزش و پرورش فریدونشهر را برگزاری دوره های مختلف در حوزه قرآن کریم از جمله دوره مقدماتی، متوسطه و ضمن خدمت برشمرد.

وی علت انتقال دبیرستان آزادگان به روستای سیبک را کم شدن تعداد دانش آموزان آن تا 12 نفر و کم شدن تعداد دانش آموزان دبیرستان بعثت سیبک تا 11 نفر و لزوم جابه جایی مدرسه بهشت آئینکه ساختمان آن در حال تخریب بود، بیان کرد.

رئیس آموزش و پرورش فریدونشهر از نیاز این شهرستان به مرکز رفاهی سخن گفت و افزود: احداث چنین مرکزی به 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که چون این اعتبارات در اختیار آموزش و پرورش نیست قصد داریم با جا به جایی هفت مدرسه، مدرسه شهید گودرزی با ساختمانی 2000 متری که هم اکنون تنها 30 دانش آموز دارد را برای این مرکز رفاهی تخلیه و محیا کنیم.

انتهای پیام/پونه زار/ث