mirpoor1
۲۰:۲۰ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۹

معاون آموزش و پرورش استان اصفهان:

وضعیت دانش آموزان حادثه دیده یک روستا در سمیرم خوب است/ سرکشی مسئولان از دانش آموزان

همه دانش آموزان از بیمه حوادث تحت پوشش بیمه معلم برخوردار بوده و همه خسارت های آنان پرداخت خواهد شد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سمیرم خبر، معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عصر امروز (جمعه) در نشست خبری با اشاره به بازدید از حادثه دیدگان ریزش دیوار ساختمان مجاور دبستان شهدای روستای سادات آباد سمیرم اظهار کرد: متاسفانه در این حادثه شش دانش آموز حادثه مصدوم شده اند.

میرپور  افزود: خوشبختانه با همکاری اورژانس و هلال احمر مصدومان به سرعت به بیمارستان سیدالشهدا سمیرم منتقل و تحت درمان قرار گرفته که چهار نفر سرپایی درمان و دو نفر پس از یک شب از بیمارستان ترخیص شده اند.

این مسئول با اشاره به سطحی بودن مصدومیت دانش آموزان گفت: علت این حادثه ریزش دیوار ساختمان مجاور مدرسه بر اثر وزش باد شدید در ظهر روز چهارشنبه بوده و ریزش دیوار مدرسه کذب می باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه همزمانی ریزش دیوار ساختمان اداری سوله ورزشی که در مجاور مدرسه ساخته شده بوده با زمان استراحت دانش آموزان باعث رخداد این حادثه تلخ شده است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در سرکشی و صحبت با اولیا دانش آموزان مصدوم خوشبختانه مشکل خاصی نبوده و کلیه همکاران ما از ابتدا تا پایان روند درمان دانش آموزان را دنبال خواهند کرد.

وی حضور امروز خود و همکارانش را برایحفظ و حراست از سلامت و امنیت دانش آموزان عنوان کردو گفت: کلیه دانش آموزان از بیمه حوادث تحت پوشش بیمه معلم برخوردار بوده و همه خسارت های آنان پرداخت خواهد شد.

میرپور با اشاره به نوسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده گفت: در این حادثه ساختمان مدرسه فاقد هر گونه مشکل بوده و حادثه به دلیل ساختمان مجاور مدرسه اتفاق افتاده است.

وی افزود: با توجه به تصویب اعتبار تخریب و نوسازی مدارس فرسوده طی دو سال بودجه ملی برای مقاوم سازی و نوسازی مدارس تخصیص یافته که در این امر استان اصفهان به شهرستان های محروم همچون سمیرم توجه بیشتری خواهد کرد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: مقاوم سازی و نوسازی مدارس فرسوده تحت نظر اداره نوسازی و بازسازی انجام خواهد شد.

به گزاش سمیرم خبر، شهرستان سمیرم دارای ۱۵ مدرسه فرسوده تخریبی و ۴۰ مدرسه فرسوده نیازمند مقاوم سازی است.

ملاقات و سرکشی مسئولان از آسی دیدگان این رویداد

بر همین اساس، دو معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان همراه با مسئولان آموزش و پرورش شهرستان سمیرم ظهر امروز با حضور در منزل های دانش آموزان آسیب دیده حادثه روز چهارشنبه دبستان شهدای روستای سادات آباد از آنان بازدید کردند.

در این دیدار علاوه بر سرکشی از خانواده ها هدایایی به دانش آموزان آسیب دیده اهدا و وضعیت سلامت آنان برای پیگیری و رسیدگی بررسی شد.

به گزارش سمیرم خبر، روز چهارشنبه دیوار ساختمان یک سالن ورزشی مجاور دبستان بر اثر وزش باد شدید ریزش کرده و شش دانش آموز این دبستان را مصدوم کرد.

 

انتهای پیام/ الف