پلیس
۱۶:۰۵ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۰

اخبار کوتاه پلیس استان؛

انهدام باند سارقان خودرو در اصفهان/ محموله ۲ میلیارد ریالی اسباب‌بازی قاچاق در شهرضا کشف شد

رئیس پلیس مرکز استان اصفهان از شناسایی و دستگیری اعضای باند سه نفره سارقان خودرو در کم‌تر از یک هفته پس از اولین سرقت خبر داد.

به گزارش صاحب‌نیوز، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان اظهار کرد: در پی سرقت چهار دستگاه خودرو دریکی از جاده‌های مواصلاتی اصفهان پیگیری موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت. وی ادامه داد: در تمام این سرقت‌ها سارقان تحت عنوان مسافر خودرو را دربست و در میانه راه با اعمال زور و خشونت راننده را پیاده و خودرو را سرقت می‌کردند.

سرهنگ حسن یاردوستی توضیح داد: مأموران موفق شدند با انجام یکسری کارهای تخصصی اعضای این باند سه‌نفره را شناسایی را یک هفته پس از وقوع اولین سرقت شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: این سارقان در بازجوئی‌های به‌عمل‌آمده به سرقت چهار دستگاه خودروی سواری اعتراف و هر چهار خودرو به مالکان آن‌ها بازگردانده شدند.

رئیس پلیس مرکز استان اصفهان با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی از رانندگان و مسافربران خواست: رانندگانی که قصد جابجایی مسافر مخصوصاً در جاده‌های برون‌شهری رادارند فریب پیشنهاد کرایه بالا را نخورند و حتی‌الامکان از تردد در جاده‌های خلوت و در شب بپرهیزند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک فوراً با پلیس تماس بگیرند.

* 580 میلیون ریال اموال مسروقه داخل خودرو کشف شد

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت از داخل خودرو رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پایگاه شرق پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ ستار خسروی در این رابطه اظهار کرد: کارآگاهان با انجام تحقیقات و اقدامات تخصصی موفق شدند سارق را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: این سارق در بازجوئی‌های به‌عمل‌آمده به 580 میلیون ریال سرقت از خودروی شهروندان با همدستی فردی دیگر اعتراف کرد.

سرهنگ خسروی بیان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان به همشهریان توصیه کرد: وسایل شخصی (کیف و اسناد و مدارک) و اموال باارزش خود را داخل خودرو، به‌ویژه روی صندلی در معرض دید نگذارید و هنگامی‌که برای بازدید فنی یا پنچرگیری از خودرو خارج می‌شوید، درهای خودرو را قفل کنید. رمز عابر بانک‌های خود را در کنار کارت قرار ندهید. در صورت سرقت عابر بانک فوراً به بانک مربوطه اطلاع دهید.

* کشف محموله 2 میلیارد ریالی اسباب‌بازی قاچاق

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا اظهار کرد: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده ولوو که از جنوب کشور به سمت تهران درحرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ حمید امیرخانی گفت: در بازرسی از این کامیون تعداد 600 کارتن اسباب‌بازی قاچاق فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد، ارزش این محموله توسط کارشناسان مربوطه دو میلیارد ریال اعلام‌شده است.

این مقام انتظامی افزود: در این خصوص راننده کامیون دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا خاطرنشان کرد: قاچاق کالا ضربات جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور می‌زند که در این خصوص نیروی انتظامی با قاچاقچیان کالا برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

* واژگونی پژو یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: مأموران پلیس‌راه سمیرم-شهرضا از واژگون شدن یک دستگاه سواری پژو پارس در محور سمیرم-یاسوج باخبر شدند که بلافاصله به محل اعزام شدند.

سرهنگ جهانگیر کریمی با اظهار تأسف گفت: در اثر این حادثه رانندگی راننده خودرو فوت و سرنشین آن مجروح شد.

وی افزود: کارشناسان پلیس‌راه علت وقوع این حادثه رانندگی را عدم توجه به جلو توسط راننده اعلام کرده‌اند.

معاون اجتماعی پلیس اصفهان به رانندگان هشدار داد: تخطی از سرعت مجاز و مطمئنه، کم‌توجهی به جلو و اطراف و انجام هر حرکتی که باعث انحراف ذهنی و رفتاری راننده شود میزان وقوع حوادث جاده‌ای را افزایش خواهد داد.

* توقیف پژو 405 با بیش از 94 کیلو تریاک

سرهنگ کریمی گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان مطلع شدند یک قاچاقچی مواد مخدر قصد دارد مقدار مواد را وارد شهر اصفهان کند که بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: یک اکیپ مجرب از مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان به یکی از ورودی‌های شهر اصفهان از سمت جنوب اعزام شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: خودروی پژو 405 قاچاقچیان شناسایی و در یک عملیات ضربتی متوقف شد.

سرهنگ کریمی افزود: در بازرسی از خودروی فرد قاچاقچی مقدار 94 کیلو و 600 گرم تریاک کشف شد.

معاون اجتماعی پلیس اصفهان خاطرنشان کرد: در این خصوص دو سوداگر مرگ دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

انتهای پیام/ پایگاه خبری پلیس/ع