84709916668982453054
۱۰:۴۴ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۲

به دلیل بی‌توجهی مسئولان:

تخریب بر سر آب انبار تاریخی سفیدشهر سایه انداخته است/ تصاویر

آب انبار تاریخی سفیدشهر در اثر بی توجهی مسئولان در معرض خطر تخریب قرار گرفته است.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خطب شکن، آب انبار تاریخی سفیدشهر در اثر بی توجهی مسئولان در معرض خطر تخریب قرار گرفته است.

معاون اجرایی انجمن دوستداران میراث سفیدشهر با اعلام این خبر از وضعیت نابسامان این آب انبار تاریخی گلایه کرد و گفت: پس از بارندگی های اخیر آبگرفتگی شدیدی در این آب انبار رخ داده و خطر تخریب آن وجود دارد.

حسن نظری قدمت این اثر را بیش از ۴۰۰ سال عنوان کرد و افزود: این اثر قبلا به خاطر فعالیت های شهرداری سفیدشهر آسیب دیده بود و به همین خاطر مورد توجه ما قرار گرفت.

به گفته وی شهرداری چندین بار برای برداشت آب و لای روبی آب انبار، دیواره های آن را تخریب کرده است.

بر اساس تصاویر با وجود آسفالت پیرامون آب انبار، سطحی از فضای بین گنبد و  ورودی آب انبار که چند متر مربع از سقف مجموعه زیر آن قرار دارد، آسفالت نشده که این اتفاق موجب نفوذ رطوبت به سقف آب انبار و نم کشیدن آن شده است.

گفتنی است به منظور آگاه سازی مردم سفیدشهر نسبت به لزوم حفظ این اثر باارزش تاریخی، سید محمد ساداتی نژاد مسئول انجمن دوستداران میراث سفیدشهر در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه هفته گذشته با ابراز نگرانی از وضعیت موجود در مورد تخریب این اثر هشدار داده بود.

به هر حال مردم نصرآباد از اداره میراث فرهنگی و دیگر دستگاه های مسئول شهرستان توقع دارند در خصوص آثار باستانی و میراث آنها توجه بیشتری نشان دهند و نسبت به مرمت آثار با ارزش این شهر اقدام کنند.

انتهای پیام/ الف