img_8100
۰۹:۰۵ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

شهردار عنوان کرد:

فرسودگی و به صرفه نبودن نگهداری علت فروش ماشین آلات شهرداری فریدونشهر/ واگذاری کار به بخش خصوصی بازدهی بهتری دارد

شهردار فریدونشهر علت به مزایده گذاشتن ماشین آلات فرسوده شهرداری را بیان کرد. وقتی کار به بخش خصوصی سپرده می شود به خاطر تامین منافع خود عملکرد بالایی خواهد داشت.

به گزارش صاحب نیوز، در پی سوالات و شبهاتی راجع به فروش تعدادی از ماشین آلات سنگین شهرداری فریدونشهر در پی انتشار آگهی مزایده این شهرداری، شهردار فریدونشهر در گفتگو با پونه زار توضیحاتی را ارائه داد.

ابراهیم گوگونانی با بیان این که آگاهی از عملکرد مالی شهرداری حق هر شهروندی است، گفت: کشور به سمت خصوصی سازی پیش می رود و اگر شهرداری هم نخواهد زیر بار سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی برود، هزینه های کمرشکن آن را از پای در خواهد آورد.

وی در پاسخ به شبهات و سوالات مطرح شده با اشاره به این که بولدوزر شهرداری هیچ گاه اجاره داده نشده است، تصریح کرد: شهرداری امسال حدود هشت روز از این بولدوزر استفاده کرد و تنها برای این مدت کوتاه 45 میلیون تومان هزینه بر شهرداری تحمیل شد، آیا بهتر نبود شهرداری بیل زنجیره ای با مزد ساعتی 35 هزار تومان را به خدمت می گرفت؟

کلیددار شهر و شهرداری این شهر با تاکید بر این که عمر برخی از این ماشین آلات بیش از 40 سال است، گفت: از طرفی تانکر لیلان دو سال است به خاطر مشکل فرمان از پارکینگ خارج نشده است و نگهداری آن مستلزم صرف هزینه بی بازگشت است و از طرفی دیگر هم این ماشین تحویل فرمانداری نائین است که باید به زودی مالکیت آن تعیین تکلیف شود.

شهردار فریدونشهر علت واگذاری لودر کاترپیلار را فرسوده و فاقد سند بودن آن عنوان کرد و افزود: این دستگاه غنیمت جنگی بوده که توسط فرمانداری خرمشهر به شهرداری تحویل داده شده است و به علت نداشتن اسناد، اجازه گردش در سطح شهر را نداشته و در صورت وقوع حادثه ای، بیمه متقبل جبران خسارات نخواهد شد.

گوگونانی اظهار کرد: سال گذشته با بازنشسته شدن راننده سابق لودر که در دوران کاری خود مسئولیت برفروبی معابر مختلف شهر را برعهده داشت و به خوبی از پس این کار برمی آمد.

به گفته وی، نارضایتی هایی از نحوه برفروبی سطح شهر پیش آمده بود لذا امسال قراردادی با وی منعقد کردیم تا با مزد ساعتی 60 هزار تومان در هنگام بارش برف شهر را برفروبی کند و همه هزینه های اصطحلاک و سوخت را هم متحمل شود.

وی ادامه داد: حال اگر مثل سال گذشته شش مرحله برف قابل برفروبی ببارد این راننده باید شش مرحله 24 ساعته برفروبی کند که هزینه آن معادل هشت میلیون و 640 هزار تومان می شود و این مقدار، تنها یک سوم هزینه های لودر کاترپیلار فرسوده شهرداری است.

شهردار فریدونشهر با بیان این که رانندگان ماشین آلات برفروبی شهرداری سال گذشته هنگام برفروبی، تخریب و خسارات زیادی به همراه داشتند، گفت: وقتی این کار توسط پیمانکار انجام شود، می توانیم از وی ادعای خسارت کنیم علاوه بر این که بهره وری ساختار اداری پایین است و وقتی کار به بخش خصوصی سپرده می شود به خاطر تامین منافع خود عملکرد بالایی خواهد داشت.

گوگونانی تصریح کرد: وجود ماشین آلات فرسوده در لیست اموال شهرداری باعث شده تا سازمان همیاری شهرداری ها هنگام تخصیص ماشین آلات به شهرداری فریدونشهر، آن ها را جزء اموال این شهرداری به حساب آورده و از واگذاری ماشین آلات جدید به آن خودداری کند.

شهردار از شهروندان خواست اگر دلایلی دارند که صلاح بر نفروختن این ماشین آلات توسط شهرداری باشد و نکته ای مدنظر دارند که شهرداری به آن توجه نکرده است، ادله خود را ارائه دهند چرا که شهرداری حتما استقبال خواهد کرد.

انتهای پیام/ پونه زار/ الف