مهدی نژاد
۰۹:۴۵ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

امام جمعه خور:

مهربانی کلید حل بسیاری از مشکلات است

مهربانی کلید حل بسیاری از مشکلات است، مهربانی زندگی اجتماعی را رنگ و رویی دیگر می بخشد، اگر مهربانی باشد بسیاری از گناهان رخ نمی دهد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیر خور، امام جمعه ی خور در جلسه درس اخلاق شب گذشته در جواربارگاه امامزاده سید داود (ع) به موضوع مهربانی و آثار آن پرداخت و گفت: یکی از چیزهایی که در اسلام سفارش و به ما تاکید شده است، مهربانی و برکات آن است.

حجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد مهربانی را هدیه ای الهی معرفی کرد و افزود: این موهبت الهی برای جریان داشتن روابط اجتماعی پیش انسان ها ودیعه گذاشته شده است.

وی افزود: مهربانی کلید حل بسیاری از مشکلات است، مهربانی زندگی اجتماعی را رنگ و رویی دیگر می بخشد، اگر مهربانی باشد بسیاری از گناهان رخ نمی دهد.

این استاد اخلاق عنوان کرد: اگر انسان به مهربانی رفتار کند حاضر نیست بسیاری از تخلفات را انجام دهد، وقتی با نظر لطف و مهربانی با دیگران برخورد کنیم حاضر نمی شویم به حقوق دیگران تعدی کنیم.

مهرورزی به مردم برکات زیادی دارد

حجت الاسلام مهدی نژاد با اشاره به رحمت گسترده پروردگار گفت: خداوند بر رحم کنندگان ترحم می کند، پس نسبت به همه ساکنان زمین مهربانی کنید، به همه موجودات روی زمین مهر بورزید، اگر مهربانی کردید آسمانی ها به ما رحم خواهند کرد.

وی افزود: صله رحم نوعی مهربانی است، هر کس صله رحم انجام دهد توفیق ارتباط با خداوند را پیدا می کند، و هر کس قطع رحم کند ارتباطش با خدا قطع می شود، ریشه مهربانی از خداست، منشاء تمام صفات خوب از خداست.

امام جمعه ی خور مهربانی را مانند جاده دوطرفه توصیف کرد و افزود: اگر توقع خوبی از کسی دارید اول خودتان شروع کنید، ببخشید تا بخشیده شوید، بسیاری از مردم یک طرفه به آن نگاه می کنند و توقع دارند فقط دیگران از آن ها بگذرند در حالی که این امکان پذیر نیست.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «خداوند مهربان است، هر انسان مهربانی را دوست دارد، خداوند برای هر انسانی رحمت خودش را قرار دادهاست».

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با بیان روایتی گفت: عده ای بعد از نماز نشسته بودند، به پیامبر اکرم(ص) عرض کردند: ما فقط به خودمان و فرزندانمان مهربانی می کنیم و کاری به دیگران نداریم، پیامبر (ص) فرمودند: منظور من از مهربانی کردن این نبود، من همانی را که خداوند دستور داده سفارش کردم، خداوند فرموده است: پیامبری از جنس خود شما برایتان فرستاد که دیدن رنج های شما بر او سخت است و بر هدایت شما اصرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: الان هم امام عصر(عج) همین گونه هستند،وقتی گرفتاری برای مومنان پیش می آید ناراحت می شوند، مهربانی فقط مخصوص خود و خانواده نیست و باید نسبت به همه مهر بورزیم تا محبت همه را جلب کنیم.

انتهای پیام/ الف