photo_2017-01-02_12-10-22
۱۴:۴۰ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

رئیس آب منطقه ای:

۳۰۰چاه بدون کنتور هوشمند در شهرستان اردستان فعال است

سلیمی بیان کرد: در شهرستان اردستان تعداد ۸۳۷ حلقه چاه مجاز وجود دارد که ۳۵۵حلقه چاه آن کشاورزی است و از این تعداد ۳۵۰ چاه کشاورزی مجهز به کنتورهای هوشمند شده‌اند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از صبح اردستان، رئیس آب منطقه ای شهرستان اردستان اظهار کرد: در این منطقه ۳۵۰کنتور هوشمند بر روی چاه های آب کشاورزی نصب شده است.

محمد رضا سلیمی پیش از ظهر امروز در جلسه منابع آب منطقه ای اردستان در فرمانداری گفت: نصب کنتور هوشمند بر روی چاه اب شهرداری مهاباد به زودی انجام خواهد شد.

این مسئول افزود: با وجود حدود ۳۰۰حلقه چاه آب و بر اساس اولویت صنعت و معدن و چاه های کشاورزی که در زمان حاضر از آن استفاده می شود باید کنتور هوشمند نصب گردد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی در خصوص شناسایی مرغداری ها برای استفاده از آب چاه اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس آب منطقه ای شهرستان اردستان با بیان اینکه طبق دستورالعمل ابلاغی واحدهایی که از چاه های در اختیار بیش از مصرف تعیین شده آب برداشت کنند متخلف هستند تصریح کرد: این دسته از افراد مشمول جریمه های سنگین قرار خواهند گرفت و در سال های بعد هم از مقدار برداشت آب آن ها کم خواهد شد.

سلیمی بیان کرد:  تعداد۸۳۷ حلقه چاه مجاز در این خطه وجود دارد که ۳۵۵حلقه چاه آن کشاورزی است و از این تعداد ۳۵۰ چاه کشاورزی مجهز به کنتورهای هوشمند شده‌اند.

جلوگیری از بی رویه مصرف آب در بخش های مختلف

فرماندار اردستان در ادامه جلسه اظهار کرد: دستورالعمل ابلاغی باید به کلیه دستگاه های مرتبط با موضوع مثل شهرداری ها، جهاد کشاورزی، دهیاری ها و صنعت و معدن ابلاغ شود.

علیرضا غیور گفت: با توجه به بحران آب در سطح منطقه که در فواصل زمانی مشخص رخ می دهد باید مرجعی باشد تا نظارت کافی صورت گیرد و از مصرف بی رویه آب در بخش های مختلف جلوگیری کند.

وی افزود: مرجع صادر کننده مجوز برای مصرف کننده آب و واگذاری به دستگاه هایی که در این رابطه فعالیت می‌کنند باید مشخص شود.

فرماندار افزود: مجوز باید بر حسب نیاز داده شود و چاه آب اضطراری زیر نظر آب منطقه ای باشد تا در صورت بحران از آن استفاده شود.

انتهای پیام/ الف