%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%81-%d8%ae%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1
۰۰:۳۷ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۴

گزارشی از حادثه امروز در خمینی شهر؛

تصادف زنجیره ای و سقوط سنگ بر روی خودروها در خمینی شهر/ تصاویر

در پی بی توجهی مسوولان جهت تکمیل کمربندی و جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به بلوار آزادگان، باز هم تصادف زنجیره ای و سقوط سنگ های خام بر روی خودروی سواری در خمینی شهر رخ داد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل ازقلمکده ، پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در اتوبان آزادگان محور اصفهان – خمینی شهر تصادف زنجیره ای رخ داد و نیروهای اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر، راهنمایی و رانندگی شهرستان خمینی شهر برای کمک به سانحه دیدگان در صحنه تصادف حاضر شدند.

کبیری از نیروهای آتش نشانی در گفتگو با خبرنگار قلمکده در خصوص این تصادف زنجیره ای گفت: احتمال می رود در این سانحه جاده ای دو تصادف نزدیک به هم و همزمان با فاصله بین 50تا 100متری یکدیگر رخ داده باشد که منجر به خسارت دیدن آنها شد.

وی افزود: در این تصادف یک دستگاه تریلی مایلر حامل چند کوپ سنگ با دو دستگاه کامیون 10چرخ برخورد کرده و سنگ بار شده بر روی کفی این تریلر بر روی یک دستگاه پژو واژگون شده است.

کبیری اضافه کرد: همچنین یک دستگاه خاور با یک دستگاه کامیون دو دستگاه خودروی سواری برخورد داشتند.

وی ادامه داد: راننده تریلی سنگ کش در اتاقک خودرو حبس شده بود که توسط نیروهای آتش نشانی امداد رسانی انجام شد و از ماشین خارج  و سرنشین خودروی سواری پژو آسیب ندیده است ولی خسارت سنگینی بر خودرو وارد شده است.

پیرحاجی مسئول اورژانس شهرستان هم در مصاحبه با قلمکده گفت: پس از اطلاع از حادثه تصادف زنجیره ای دو دستگاه خودروی آمبولانس به محل اعزام شدند و مصدومان را معاینه کردند.

وی افزود: دو مصدوم این تصادف هوشیاری کامل  داشته ولی از ناحیه پا، صورت، سینه، سر جراحت و شکستگی هایی را متحمل شده بودند که پس از اقدامات پزشکی اولیه به بیمارستان اشرفی اعزام شدند.

همچنین مرادی مسوول روابط عمومی هلال احمر شهرستان خمینی شهر از امدادرسانی نیروهای این سازمان به مصدومان حادثه تصادف زنجیره ای خبر داد و  گفت: دو مصدومی که آسیب بیشتری دیده بودند توسط اورژانس به بیمارستان منتقل و مجروحان دیگر که جراحات چندانی نداشتند به صورت سرپایی مداوا شدند.

خبرنگار قلمکده چندین تماس با مسوول روابط عمومی بیمارستان اشرفی جهت جویا شدن از وضعیت مجروحان حادثه تصادف داشت که با پاسخ عدم انتقال چنین مجروحان به این بیمارستان روبرو شد درحالی که اورزانس و هلال احمر و آتش نشانی از انتقال مصدومان به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر خبر دادند.

به همین گزارش در این تصادف 12خودروی سواری، کامیون و تریلی با یکدیگر برخورد کردند و حدود 2ساعت این محور به طور کامل مسدود شده بود و ترافیک سنگینی را درپی داشت، عدم توجه به جلو توسط تریلر که منجر به برخورد میان تریلر و کامیون جلویی آن می شود و انحراف تریلی حامل سنگ و سقوط یک قطعه سنگ خام از تریلی حمل سنگ بروی یک دستگاه خودروی سواری پژو و رعایت نکردن نکات ایمنی در بستن بار سنگ از دلایل این تصادف است.

مسوولان وزارت راه و شهرسازی، استان وشهرستان خمینی شهر پیش از این بارها از احداث کمربندی خمینی شهر و و حل شدن و جلوگیری از ورود ماشین های سنگین به جاده خبر می دادند که مدتی پیش جاده کمربندی پس از پیگیرهای بسیار و تصادفات منجر به مرگ توسط وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم افتتاح شد اما تکمیل نشده است به همین دلیل خودروهای سنگین به کمربندی هدایت نمی شوند و تکمیل نبودن جاده جدید کمربندی خمینی شهر باعث می شود تا برخی خودروهای سنگین از سطح شهر تردد کنند ؛ تا زمانی که این وضعیت و بی توجهی مسوولان وجود داشته باشد باید شاهد حوادث منجر به مرگ مانند گذشته باشیم.


انتهای پیام/ث